Teknoloji

YouTube Sesi Kapatıyor

Son Zamanlarda Yaşanan En Kritik Sorunlardan Biri

Bu durumdan bende muzdaripim ve aklıma gelen basit bir yöntemle işi çözdüm, belki herkesin işine gelmeyebilir ama benim çoğunlukla işimi görüyor.

Öncelikle Youtube videolarımızdaki sesi nasıl ayırt ediyor onu öğrenelim. Bu sistem bir kodlama sistemidir, YouTube videolardaki sesi kodlarına ayırıp kodlardan buluyor aynı Shazam‘ın yaptığı yöntem gibi. Çünkü her ses dosyasının kendine ait kodları vardır. İşte bu yüzden Youtube bizim yüklediğimiz videolardaki ses dosyalarını kodlara ayırıp ustaca şarkının ve ya müziğin Telif Hakkını bulabiliyor.

Bu durumda yapılacak yöntem şu ki kodlamayı bozacağız. Peki nasıl olacak, ben Video Editleme programında yaptığım videoya eklediğim ses dosyasın dışında birde farklı bir ses dosyası daha ekleyip onun ses ayarını düşürüyorum bu şekilde hem farklı bir efekt gibi eklediğiniz ses dosyasını farklı bir dinlemeye sunuyor hemde bu şekilde Youtube müziğin kodlaması değiştiği için ses dosyasının kime ait olduğunu bulamıyor ve sesi kaldırmıyor. Bu yöntem denenmiştir.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)