KodWordpress

Wordpress Copyright Silme

WordPress Sitelerinde Bulunan Sayfanın Altındaki Copyright Bölümünü Silmek

Benimde kullandığım ve son derece gıcık olduğum WordPress temalarının alt bölümünde bulunan Copyright ve Tema yapımcısının linkleri bulunan bölümü kaldırmak veya değiştirmek istiyorsanız biraz kod bilmeniz gerekiyor.

Ben biraz uğraşlar sonucu bu durumu çözdüm lakin Tema her güncellendiğinde otomatik olarak üstüne yazılıyor, yani her güncellemeden sonra tekrar aynı işlemi yapmanız gerekecek.

Şimdi gelelim nasıl yapıldığına, öncelikle Wordpress sitemize Giriş yapıyoruz. Solda bulunan menülerden “Görünüm” içinde bulunan “Tema Düzenleyici” kısmını açıyoruz. Açılan sayfada Sağda bulunan menülerden “inc” klasörüne tıklıyoruz altına menü açılıyor, burada “functions.php” dosyasına tıklıyoruz. Alt görselde gösterdiğim ve işaretlediğim bölümü silerseniz, sitenizin alt kısımında bulunan hoşumuza gitmeyen Copyright bölümü silinmiş olur. Sadece sizin site adınız kalır. Dilerseniz gösterdiğim bölümde değişiklik yaparak kendinize ait link verebilirsiniz.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Yapımcı adı yerine sityeyi düzenleyen kişinin adını yazarsak sorun çıkar mı ? dava açabilirler mi mesela ?

  1. Ben yıllardır kurduğum her sitenin altında bunu yapıyorum hiç öyle bir sorun yaşamadım. Benim kurduğum her web sitenin altında benim kendi adım yazıyor sıkıntı olmaz yani rahat ol.

   1. Hızlı cevabınız için teşekkür ederim https://webtasarimreklam.com bu site size mi ait, bende önceden site yapım adımı yazdım 2018 den beri yayında bi sorun çıkmadı şimdi başka birtane kuracağım ama bu siteyi bir işletmeye yapacağım ve mahcup olmak istemem 🙂

    1. Rica ederim, evet WTR (Web Tasarım Reklam) bana ait bir site. Bu siteyi Blog olarak WTR’yi ise asıl işim olan Web Tasarım için referans olarak ve müşteri kazanmak için kullanıyorum. Gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz sıkıntı olmaz bende bu şekilde bir sürü web site var başkasına kurduğum WordPress zaten açık kaynak kodlu bir arayüz tasarım aracıdır. buradaki temaların hepsini dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Zaten temalar ücretsiz olarak tam fonksiyonel çalışmıyor, bu yüzden tasarımı tam olarak kullanmak istediğinizde ücretli almanız gerekiyor bu şekilde lisanslamış oluyorsunuz zaten. Ücretsiz kullanımlarda da tam detaylı kullanamadığınız için bir nevi zaten onların reklamını yapmış oluyorsunuz. Bu durumda onlara fayda sağlıyor.

   2. şimdi baktım size aitmiş tamamdır cevabımı aldım sağlıklı günler dilerim size 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)