KodWordpress

Wordpress Admin Logo ve URL Değişimi

Bende Bir Wordpress Kullanıcısı Olarak Bu Admin Logo ve URL Değişimi Durumundan Muzdaripdim Ama Sorunu Çözdüm

YENİ ÇÖZÜM

Daha önce bu durumla ilgili makale yazmıştım hemen sayfanın altına doğru devam ettiğinizde göreceksiniz, lakin ben bu işe daha pratik bir yol daha buldum ve hemen ekledim. Wordpress Admin Logo ve URL Değişimi

Öncelikle yapmanız gereken iş web siteniz kurduğunuz/yüklediğiniz hostun ana paneline girin, “BURAYA DİKKAT! Kurduğunuz Wordpress temasının admin paneli değil, Hostun ana paneli.”
Ana panelden “Dosya Yöneticisi” ne giriş yapın, burada “public_html” klasörü açılacaktır, eğer açılmadıysa bu klasöre girin.
Bu klasöre girdiğinizde web sitenizin Wordpress klasörleri ve dosyaları çıkacak karşınıza, buradan “wp-admin” klasörüne girin, karşınıza tekrar klasörler ve dosyalar çıkacak burada girmeniz gereken yer, “images” klasörü.
Bu klasöre girdiğinizde karşınıza fotoğraf dosyaları çıkacak bu dosyaların içinden “wordpress-logo.svg” olan dosyayı kendi logonuzla değiştirin. Yani kendi logonuza “wordpress-logo” adını verip yükleyin, eğer dizinde “aynı dosya mevcut üzerine yazılsın mı?” uyarısını alırsanız “Onaylayın” ve yüklensin. Şimdi Admin paneline gittiğinizde kendi logonuz yüklenmiş olacaktır, yalnız ilk etapta eski wordpress logosu çıkabilir karşınıza kullandığınız tarayıcının ön bellekleme özelliğinden dolayı.
Bu yüzden sayfayı yenilemek için “Ctrl+F5” tuş kombinasyonunu kullanın.

ESKİ YÖNTEM

WordPress admin panelinde giriş ekranındaki WordPress Logosunu Eklentisiz değiştirmek istiyorsanız ilk olarak, Wordpress hesabınızı giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan “Görünüm” içindeki “Tema Düzenleyici” yi açıyoruz. Daha sonra açılan sayfada sağda bulunan menüde funcitons.php dosyamızı açıyoruz. Aşağıdaki belirtmiş olduğum kaynak kodlarını functions.php nin en altına “?>” bu Php kapatma kodunun önüne ekliyoruz “Parantez” arasındaki logo adresinizi değiştirin ve “Admin Logo URL Değişimi” yazan yerdeki “Parantez” içindeki “www.eHAKAN.com” yazan URLyi kendi URLniz ile değiştirip kayıt edip sitemizin admin paneline giriş yapıyoruz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli sorunlardan biri Admin Girişine koyacağınız Logonun Boyutu. Yani en ve boy oranları. Admin Giriş Logosu için yeni bir logo tasarlayın ve bu logoya 100×100 piksel değer biçin. Bu oran en iyi görünen orandır aksi takdirde logonuzu tam olarak göremeyebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT:
Kodu ekledikten sonra Kayıt Ederken Tekli Tırnak işaretlerinden dolayı hata alabilirsiniz, kullandığım Kod Kutusu bu tür sorunlar çıkarıyor. Hata aldığınızda Kod içindeki tüm tek TIRNAK İşaretlerini silin ve Klavyenizden yeniden yazın.

Eklemeniz Gereken Kod;

Örnek Görüntü;

Wordpress Admin Logo ve URL Değişimi
Wordpress Admin Logo ve URL Değişimi

Wordpress Admin Logo ve URL Değişimi Eklentili

Dilerseniz tüm bu yazdıklarımın dışında birde eklenti yardımı ile bu soruna çok daha detaylı çözüm bulabilirsiniz. İndirmeniz gereken eklenti aşağıdadır.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

    1. Aynen öyle, daha farklı yollar da var. İlerleyen süreçte bununla ilgili WordPress Eklentilerinden seçme olarak bir kaç tane tavsiyede bulunup kurulum ve düzenleme detaylarını anlatacağım takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)