Wordpress

Wordpress Admin Panel Tasarımı Değiştirme

Wordpress Site Tasarımınızın Admin (Giriş) Panelini Tamamen Kendinize Göre Düzenleyebileceğiniz Eklenti

Login Customizer

Yapmanız gerekenler çok basit, hiç bir kodlama bilmenize gerek yok. Wordpress’in en harika yönlerinden olan eklenti olayı hayatımıza inanılmaz kolaylıklar sağlıyor. Bunlardan biri de Admin Panelini özelleştirmek. Nasıl fark ettiğini alttaki karşılaşmada görebilirsiniz.

Öncesi / Sonrası

Peki Nasıl Yapılır?

Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayıp eklentiyi indirin (Link reklamlı olduğundan reklamları geçmeden indiremezsiniz lütfen sabırlı olun). İnecek olan dosya .zip formatında olacaktır ve kesinlikle virüs barındırmaz. Zaten Google Drive zararlı dosyaları indirmenize izin vermiyor.

Gelelim kurulumuna, indirmiş olduğunuz .zip dosyasını hiç dışarı çıkarmadan yükleyeceğiniz için inmiş olan dosyaya dokunmayın. Hemen Yönetim Panelinize girin ve Eklentilere tıklayın. “Yeni Ekle” butonuna tıklayın ve üstte çıkan “Yeni Yükle” butonuna tıklayarak, indirmiş olduğunuz .zip dosyasını seçin ve “Tamam” diyerek yükleme işlemini başlatın.

Şimdi yüklenen eklentiyi “Etkinleştirin” ama düzenlemek için, Yönetim Panelinizde bulunan “Görünüm” menüsüne ve “Login Customizer” yazan yere tıklayın.

Login Customizer'e Tıklayın
Login Customizer’e Tıklayın

Buraya tıkladığınızda aynı Tema Düzenlemesi yaptığınız gibi bölüm çıkacak yani aşina olduğumuz bir ara yüz olacak karşımızda.

Burada bulunan bölümlerde “Templates” yani tasarım şekli seçebilirsiniz, “Background” arka plan görselini değiştirebilirsiniz dilediğiniz gibi aynı zamanda yüklediğiniz görselin nasıl göründüğünü ayarlamanızı sağlayan bölümlerde mevcut. “Logo” bölümünden kendinize ait logo ekleyebilir ve gereken yerlere URL bağlayabilirsiniz. “Form” bölümünden yazı yazılan yerleri ayarlayabilirsiniz. “Fields” bölümünden yazı renkleri ve boyutlarını değiştirebilirsiniz. “Button” bölümünden, butonları dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz renk ve boyut olarak. “Other” yani diğer bölümünden de Admin Panelinizde görünmesini istediğiniz veya istemediğiniz linkleri kaldırıp ekleyebilirsiniz ve yine boyutlarını buradan değiştirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi oldukça basit bir eklenti ile web sitenizin Admin Panelini bile kendinize göre ayarlayabileceksiniz. Konuyla alakalı takıldığınız ve sormak istediğiniz veya kırk link bildirimi ve sizin tavsiyeniz olan her hangi bir şeyi yorumlardan yazabilirsiniz.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)