Teknoloji

Web Tasarım Hizmet Sözleşmesi

Burada yazılan sözleşme Web Tasarım için kullanılan bir örnektir. Yazı içerisindeki (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YA DA KİŞİ ADI) ve (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YA DA KİŞİ ADI) yazan parantez içindeki yazılar ilgili kişilerle değiştirilmelidir. Ayrıca yine parantez içinde yazılan (ÜCRET MİKTARI RAKAM İLE) , (ÜCRET TUTARI YAZI İLE) ve (ALINAN AVANS TUTARI) bu bölümlerde size göre değiştirilmelidir. Lütfen belgeyi kopyaladığınızda ve ya indirdiğinizde mutlaka dikkatlice okuyup tarafınıza ve taraflarınıza göre düzenleyiniz. Bu sadece örnektir kesinlikle düzenlenmeden kullanılmaz, kullanılırsa da bundan HKN Yazılım Web Tasarım Hizmetleri sorumlu değildir.

NOT: Ekrandan yazıyı kopyalayıp almayın Dosyayı indir linkinden indirmeniz sorunlara karşı daha güvenli olacaktır. Buraya yazılma amacı sadece önizleme içindir.

WEB TASARIM HİZMET SÖZLEŞMESİ
 
Madde 1 – TARAFLAR
Bir tarafta (İŞİ YAPAN TARAF ADI SOYADI VEYA FİRMA İSMİ)  TC:00000000000 ile diğer taraftan (İŞİ YAPILACAK TARAFIN ADRES BİLGİLERİ) adresinde mukim (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) arasında aşağıda belirtilen şekil ve şartlarda tam bir anlaşmaya varılmıştır.
 
Madde 2 – KONU
İşbu sözleşme (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)’nin iletişim, tanıtım, reklam ve benzeri hizmetleri yürütebilmek amacıyla ihtiyaç duyduğu Web Tasarım Projesinin (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA ADI YADA KİŞİ ADI) tarafından hazırlanması hizmetini kapsamaktadır.
 
Madde 3 – (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)’nin Yükümlülükleri
3.2 (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), web tabanlı yazılımların düzenlenmesi ve tasarlanması için gerekli resim ve yazı bazlı dokümanları kendisi tedarik etmekle yükümlüdür.
3.3 (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI),(İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) tarafından üretilen yazılımlarda kullanılan özel yazılım tekniklerinin telif hakkının (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)’ne ait olduğunu, bu yazılımların hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder.
3.4 (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), dile getirdiği tüm fikir, düşünce, ifade, yorum ve yazıların kendisine ait olduğunu, (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) ’ın  hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ve beyan eder.
 
Madde 4 – (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) ’ınYÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)’nin tanıtım ve reklam için ihtiyaç duyduğu yazılımları (web tasarımı) hazırlamakla yükümlüdür.
4.2 (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI),  (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)’ne sağlanmakta olan hizmetlerle ilgili oluşabilecek hataları ve sorunları 24 saat içerisinde düzeltmekle yükümlüdür.
4.3 (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) için hazırlanmış tasarımdaki mevcut bölümlerdeki değişiklikler (komple tasarım değişikliği gerektirmeyen düzeltmeler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri sisteme entegre edeceğini beyan eder.
4.4 (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) tarafından talep edilen ek tasarım (tasarım değişikliği gerektiren düzeltmeler ve eklentiler) için, gerekli etüdü tamamlandıktan sonra belirleyeceği en kısa süre içinde gerekli düzenleme ve ilaveleri  1(bir) yıldan sonra ek ücret mukabilinde sisteme entegre edeceğini beyan eder.
4.5 (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI), (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) tarafından talep Site içeriğinde kullanılmak üzere teslim ettiği video,resim ve yazıların telif hakkının MÜŞTERİ ’e ait olduğunu, bu bilgilerin hiçbir şekilde çoğaltıp, dağıtılmayacağını kabul ve beyan eder
Madde 5 – HİZMET SÜRESİ VE BEDELİ
5.1 İşbu sözleşme ile taahhüt edilen hizmetin süresi 1(bir) yıl olarak belirlenmiştir, süre bitiminde her iki tarafın mutabakatı sonucu hizmet süresi ücreti mukabilinde uzatılabilir.
5.2 Hizmet bedeli (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) tarafından vergi ve kesintiler hariç net (ALINAN ÜCRET RAKAMLA)TL(ALINAN ÜCRET YAZIYLA Türk Lirası) olarak belirlenmiştir.
5.4 Hizmet bedeli’nin (ALINAN AVANS RAKAM İLE)’si işe başlanmadan önce kalanı ise işin bitiminde (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)  tarafından gider pusulası karşılığı (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) ‘a ödenecektir.
5.5 Ödemelerin yapılmaması durumunda, (İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI) taahhüt ettiği hizmeti ertelemek, durdurmak veya iptal etmek hakkına sahiptir.
 
Madde 6 – YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ
İs bu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul
Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
6(altı) maddeden ve 2(iki) sayfadan oluşan işbu sözleşme (GÜNCEL TARİH) tarihinde 1(bir) nüsha iki suret olarakdüzenlenmiştir.
 
(İŞİ YAPAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)  (İŞİ YAPILAN TARAF FİRMA YADA KİŞİ ADI)
 
 
…………………………………..
Tel: 0555 555 55 55
Web:www.ehakan.com
Mail: destek@ehakan.com

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)