Ürün İnceleme

VR BOX İnceleme (Preview)

VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğünü İnceledik

VR BOX İnceleme (Preview)
VR BOX İnceleme (Preview)

Bu yazıyı yazdığım tarih içinde geçerli olarak bu VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü nü 30₺‘ye Gitti Gidiyor üzerinden aldım satıcıyı ve ürünü incelemek için lütfen buraya tıklayın.

Gelelim VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü detaylarına;

6″ inç ekrana sahip telefonlara kadar çok rahat kullanılabilen bir telefon haznesi mevcut, telefonunuzu içine koyduğunuzda ısınma sorununa karşı gözlüğün ön bölümünde bir açılır bir kapak bulunuyor. Kapağı açık bırakmanız faydanıza çünkü VR videolar ve oyunlar ciddi bir ısınma yapıyor telefonda.

Videomuzu veya oyunumuzu açıp içeri yerleştirmeyi yaptıktan sonra VR Gözlüğünü kafa bandı sayesinde sabit tutabiliyoruz burada yapmamız gereken küçük bir ayar daha var. Mercek ayarı, VR BOX‘ın üstünde bulunan küçük kontrol kolları sayesinde mercekleri ileri geri, sağa sola ufak hareketler ettirerek kendi gözünüze uygun konuma getiriyorsunuz.

VR Box Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile İzlemeye Başlayın

Artık VR BOX‘ınız kullanıma hazır. Şimdi izlemek istediğiniz videoyu VR Video yayınlayan sitelerden açıp izleyebilirsiniz benim tercihim Youtube‘un videoları. Birde Google Play Store‘da VR Video Playerlar bulunmakta, benim tercihim bu uygulama oldu siz başka playerda kullanabilirsiniz. (İndirdiğiniz uygulamanın sebep olacağı her hangi bir sorundan web sitemiz ve yayımcılarımız mesul değildir.) dilerseniz bu uygulamalar sayesinde kendi çektiğiniz videoları çok rahat izleyebilirsiniz.

VR oyunlarına gelince yine Google Play Store veya AppStore‘dan indirebilirsiniz. Ben Android kullanıcısı olduğum için Google Play Store üzerinden deneme amaçlı Traffic Racer oyununu indirdim gayet başarılı oldu. İlerleyen zamanlarda daha fazla oyunlarla denemelere devam edeceğim. İlgili gelişmeleri yeniden burada paylaşacağım.

Aynı zamanda dikkatimi çeken bir diğer durum ise bu üründe ürünle birlikte gelen Bluetooth Kumanda‘da bulunuyor. Bu kumanda sayesinde işiniz daha da kolaylaşıyor. Telefon haznede takılıyken siz elinizdeki Bluetooth Kumanda ile rahatlıkla sesi kısıp açabiliyorsunuz, sıradaki videoya geçebiliyorsunuz vs.
Oyun oynarkende bu kumanda çok işinize yarıyor, oyun içerisinde dolaşma menü seçme gibi işlemleri bu kumanda kontrolü ile yönetiyorsunuz. Aynı zamanda destekleyen oyunlarda bu kumanda aynı Play Station kolu gibi kullanılabiliyor.

Ürünle ilgili anlatacaklarım şimdilik bu kadar, dilerseniz Youtube Kanalımdan bu ürünle ilgili İncelemeye bakabilirsiniz. Daha fazla tecrübe edindiğimde tekrar makale yazarak konuya devam edeceğim.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)