Teknoloji

Sağ Tık Engeli Çözüm

Bazı Sitelere Girdiğimizde Almak İstediğimiz Yazı veya Görseli Vermemek İçin Alınan Sağ Tık Engeli Önlemi

Çoğu zaman bu yüzden sıkıntı yaşadığımız oluyor hatta benimde olduğu zamanlar olmuştur ama ben bu Sağ Tık Engeli olayını ortadan kaldırdım.

Nasıl Yapılır?

Bir web siteye giriyoruz ben örnek olarak Haber Türk‘ün sitesini kullanacağım. Siteye girdik Fotoğraf ve ya yazıyı kopyalamak istediğimizde maalesef Sağ Tık Çalışmıyor olacak. Bu durumda alt Görselde gösterdiğim şekilde yazıyı Mouse ile seçiyoruz nereyi kopyalamak istiyorsak, seçtiğimiz yazıyı Mouse ile tutup Tarayıcının Yeni Sekme açtığı kısıma sürüklüyoruz.

Şimdi sürükleyip Yeni Sekme Açma alanına bıraktığınız yazı Yeni Sekmede Arama Motoru tarafından aratıldı bile. Oradaki aratılan yazıyı altta ki Görselde gördüğünüz gibi seçerek rahat bir şekilde Kopyalama yapabilirsiniz.

Yazıyı kopyalamak için yaptığınız işleminin aynısını Fotoğrafları almak içinde yapabilirsiniz. İstediğiniz Fotoğrafı Tutun Yeni Sekme Açma Alanına Sürükleyin Bırakın. Fotoğraf Yeni Sekmede açılmış olacak, burada Fotoğrafa Sağ Tıklayıp Resmi Farklı Kaydet dediğimizde Fotoğraf bilgisayarınıza inmiş olacaktır.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)