OyunPubG

PUBG Son Güncelleme

16 Temmuz 2019 Tarihinde Gelen 0.13.5 Güncelleme Duyurusu

Yeni gelen güncelleme ile oyuna 150 Megabaytelık bir dosya indirmeniz gerekiyor, peki bu 150 Megabytelık dosya ne içeriyor?
İlk göze çarpan yenilik, yeni bir silah/tüfek (PP-19 Bizon) adında 9mm mermi ile çalışan hafif makinalı şarjöre 53 mermi alan yakın çatışma tüfeği.

Detaylı İçeriklere Göz Atalım:

Sürüm Güncelleme Ödülleri
Oyunu 16-22 Temmuz 2019 tarihleri arasında güncelleyerek Düşüş İzi *1 ve 1.888 BP kazan.

Yenilikler:
1) iOS arka planda indirme ve güncelleme özelliği eklendi. Yeni bir sürüm yüklerken iOS kullanan oyuncular da artık Android kullanıcıları gibi uygulamayı arka plana gönderebilecek. (iOS dükkanı bunun için güncellenmeyecek).

2) Yeni silah PP-19 Bizon.

 • Oyunun beşinci hafif makinalı tüfeği, 9mm mermi ateşler ve Erngel ile Vikendi’de bulunabilir. 53 mermi alan uzatılmış bir şarjörü bulunur ama şarjör geliştirmelerini desteklemediği için silah ekleriyle kapasitesi artırılamaz.
 • Silaha dürbün ve namlu ekleri takılabilir, hafif makinalı tüfekler için kullanılabilen tüm namlu aksesuarları bu tüfekte kullanılabilir, ayrıca lazer ve holografik nişangâhtan, 6x dürbüne kadar tüm nişangâhlar bu silahta kullanılabilir.
 • PP-19 tek vuruşla 35 hasar verebilir ve atış hızı UMP ile aynıdır. Varsayılan şarjör boyutu erken oyun süresince tam donanımlı bir silah avantajı sağlar. Ancak bu avantajlar geç oyunda bir dezavantaja dönüşür.

3) Takımlı Ölüm Maçı Oda moduna ÜŞN eklendi.

4) Yeni Puan Koruma Kartları, Puan Koruma Kartı (Süreli) ve Puan Koruma (Kullanım) şeklinde oyuna eklendi ve puanlar değiştiğinde etkinleştirilir. Kart etkin durumdayken puanlar azalmaz. Sadece As Kademe ve altında geçerlidir.

5) Yüksek Kare Hızı, HDR moduna bazı gelişmiş cihazlar için eklendi. Daha iyi grafiklerle oynamak için daha fazla pil tüketmek senin için sorun değilse bu seçeneği kullanabilirsin.
Ayarlar-Grafikler menüsünden ayarlanabilir.

6) PMCO temalı etkinlikler Temmuz sonunda çıkıyor. Görevleri tamamladıktan sonra, oyuncular Alan Walker PMCO şarkısını dinleyebilir ve PMCO temasını ana menüye ekleyebilir.

Hata Düzeltmeleri:
1) RP Görevleri içinde Günlük Görevlerin ödül bildirimlerinin görünmeme sorunu giderildi.

2) Kolay Görev Lisansı 3. Avantajında tarif edilen sandık isimlerinin gerçek isimlerden farklı olma sorunu giderildi.

3) Sezon değişiminde oyuncuların hatalı olarak yanlış puan ve kademelerde sıralanması hatası giderildi.

4) Takımlı Ölüm Maçında oyuncuların takım arkadaşlarının avatarlarını taşıyamaması sorunu giderildi.

İyileştirmeler:
1) 8. Sezon Pass, Görev Kartları ve daha fazlası gibi öğeler Prime aboneleri için BP Dükkânına eklendi.

2) UC Satın Alma Bonusu ekranı düzenlendi. Ayrıca ödüllerde güncellendi.

3) Unvan görsel efektleri düzenlendi.

4) Bazı destansı giysiler alınan silahlarla birlikte gösteriliyor.4

5) Sandık isimleri düzenlendi ve sağ kısımda bulunan gezinti çubuğu üzerindeki efektleri düzenlendi.

6) Bonus Yarışma sonuçları artık gerçek zamanlı olarak hesaplanıyor. Orta Doğu, Güneydoğu Asya, Avrupa ve ABD bölgeleri yakında açılacak.

Sezon Değişimi:
1) Sezon sistemi güncellendi;

 • Sezon arayüzü yeniden tasarlanarak daha kolay kullanılabilir ve gösterişli hale getirildi.
 • Klasik mod sonuçları yeniden ayarlandı. Puan ve Kademe değişimleri artık ekranda görünebilir.
 • 8. Sezon ödülleri yeniden ayarlandı. 8. Sezonun tüm giysileri artık Altın kademede. Sezona özel silah kaplamaları için Elmas kademeye ulaş.
 • Kademe ödülleri yeniden düzenlendi. Taç veya üzeri kademeye erişerek özel bir takıma katılma efekti ve İsim Kartı kazan. As ve üzeri kademeye erişerek kalıcı bir sezon unvanı kazan.
 • Ödüller, artık Sezon sona erdikten sonra oyunculara otomatik olarak gönderilecektir.
 • Her sezonun başında, oyuncular önceki sezona göre değişimler hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olacak.
 • Sıralama sistemi algoritması leş puanlarının ortalama etkisini bir miktar artırmak için düzenlendi, leşler artık Kademelerde daha fazla etki sahibi olacak.
 • Kademe aktarımı kuralları değiştirildi. 8. Sezondan itibaren Altın kademe altındaki kademeler sonraki sezona aynı şekilde aktarılacak.
 • Kademe aktarımı mesajı yenilendi. Tüm sunuculardaki Kademe Aktarımı mesajları artık tek bir mesajla ulaştırılacak ve kademe aktarımı kuralları bağlantıları içeren mesajla birlikte internet sitesinde açıklanacak.
 • Kademe atlama hatırlatması yeniden düzenlendi. Aynı kademe içindeki kademe terfileri lobide gösterilmez. Kademe atlama mesajları daha gösterişli bir hatırlatma ile yayınlanır.
 • Kademe simgesi görselleri yeniden düzenlendi.

Royale Pass: Bu yaz PUBG Mobile’ın cesur savaşçıları denizlere açılıyor ve deniz altındaki gizemli dünyayla ufuklarını genişletiyor. Okyanuslarda uzun süredir kayıp hazineleri bile keşfedebilirler!

 • Yeni arkadaş isteği özelliği: Pass satın alma sayfasında, oyuncular arkadaşlarından Elite Pass veya Elite Pass Plus isteyebilir.
 • Royale Pass’ın ilk yıl dönümü şerefine birer 2.Sezon ve 3. Sezon öğesini tekrar oyuna ekliyoruz. Oyuncular bu ödülleri Sıralama Ödülü veya Takas Sandıkları ile alabilir. Ya şimdi ya hiç!
 • Ödül, Görev, Kolay Görev Lisansı ve Sıralama ekranlarındaki efektler yeniden düzenlendi.

Son Etkinlikler:
1) Yaz Karnavalı için 8. Sezon Royale Pass’ta Takım Kur! Okyanus Hazineleri seni bekliyor!

2) PUBG MOBILE CLUB OPEN 2019 Dünya Finalleri, 26-28 Temmuz’da – Berlin’de bize katıl! PMCO özel ödüllerini kazanmak için belirli sayıda giriş yap!

3) PUBGM X BAPE iş birliği oyundaki BAPE öğeleri ve ürün satışıyla karşınızda!

4) Alan Walker x PUBG Mobile yeni iş birliği şarkısı, gizemli setle birlikte hazır! Etkinlik merkezini takip ederek etkinliğe katıl ve yeni şarkının kilidini aç.

5) Royale Pass’ın ilk yıl dönümü şerefine birer 2. Sezon ve 3. Sezon öğesini tekrar oyuna ekliyoruz. Oyuncular bu nadir ödülleri Sıralama Ödülü veya Takas Sandıkları ile alabilir.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)