SinemaYerli Filmler

Merdiven Baba Full Film İzle İndir

Merdiven Baba Full Film 1080 Piksel İzle İndir

Merdiven Baba Full Film İndir
Merdiven Baba Full Film İndir

RAR Şifreleri ” www.limitsizamca.net “

Bu film tamamen başka sunucularda yer almaktadır, indirirken yaşadığınız hata, virüs gibi sıkıntılardan web sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Merdiven Baba Filmin Konusu:

Bir havaalanında temizlik görevlisi olarak çalışan Fazlı’nın (Hacı Ali Misafir) hayatı oldukça sıradandır. En yakın etrafı olan ailesi dahil herkes onu silik bir adam olarak görmektedir.

Nihayetinde araba özlemiyle yanıp tutuşan eşi tarafından ayrılınan Fazlı, ne yapıp edip bir araba almaya karar verir. Ancak çalıştığı şirketin elden çıkarmak istediği arabalar satılmış, geriye yalnızca hurda bir uçak merdiven aracı kalmıştır.

Merdiven arabayı satın alıp semte getiren Fazlı ile başta herkes yeniden dalga geçer fakat Fazlı’nın ‘ezik’ hayatı bir gecede tam tersine dönüşecektir. Yapımcılığını Mint yapımın üstlendiği komedi türündeki filmin başrollerinde Esra Dermancıoğlu ve Hacı Ali Misafir bulunuyor. Filmin yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat üstlenirken, senaryo Birol Güven’e ait.

Merdiven Baba Filmin Eleştirisi:

Yerli sinemamızın fikri anlamda sıkıntı yaşadığı bir ortamda itiraf etmek lazım ki Merdiven Baba en azından konusu ve senaryosuyla dikkat çekiyor. Tabii akışa eşlik etmek için acelece yazılmış izlenimi uyandıran diyaloglar ve espriler o kadar zorlama olmasaymış dedirtiyor bir yandan da.

Evli, karısı ve çocuklarının hem minyon hem de işinde başarısız olduğu için burun kıvırıp aşaladığı Fazlı’nın biraz da yükseliş hikayesi bu film. Merdiven de buna atıfta bulunan en gerçekçi araç. Fazlı’nın konumu ve ailenin özellikle de karısının ona yaklaşımı bir hayli absürd biçimde işlenmeye çalışılmış filmde. (Ayan beyan aşağılıyor zira adamı!)  O yüzden satın alınan arabanının kasasından yükselen merdiven bu tavırlara rahat bir şekilde eşlik ediyor.

Fazlı havalimanında yer görevlisi olarak çalışıyor ve karısının zorlaması, arkadaşının ısrarı sonucu uçaklara merdivenlik yapan, şimdilerde boşa çıkmış bolca benzin yakan bir Amerikan araba satın alıyor. Ondan sonra değişen ve yükselen hayat hikayesine tanıklık ediyoruz. Film hem Yeşilçam kalıplarında hem de bağımsız sinemanın kıyısında dolaşmaya çıkmış gibi. Filmin senaryosunda bazı kopukluklar da yok değil hani.

Oyuncular ve IMDB Puanı

Arkasında koca merdivenle dolaşan, reklam malzemesi olan, reklamlara, haberlere çıkan Fazlı o süre boyunca olumsuz anlamda dikkat çekmiyor ancak yanlış bir yola (biraz da bile bile) girince aracına el konuyor. Yani o konuda gerçekçi olmaya, filmi bir trafik cezasına kurban etmeye gerek var mıydı diye düşündürtüyor.

Belki de normale dönüş başka şekilde biçimlenebilirdi. Zaten ortada çizgisini absürde yakın kurmuş bir senaryo varken gerçekçi bir çözüm birazcık sırıtıyor açıkçası. Bir de benzinden oto gaza geçmesi fazlaca tekrar edilen arabanın o aşamasının bir türlü gösterilmemesi ve sonrasında lafının edilmesi? Ne oldu suya mı çalışır oldu araba!

Film bir merdivenle yapılabileceklerin listesini çıkarmış gibi! Tabii bu anlamda Fazlı’nın ailesini geri kazanış hikayesini Fazlı’nın çabalarından çok arabanın sevimliliğine ve yapabildiklerine bağlamak çok daha anlamlı kaçacak. Ama yine de hayatta bir kaybeden olduğuna inanan ama buna rağmen neşe ve enerjisinden birşey kaybetmeyen bir adamın pozitif yaklaşımının başarısı da denilebilir.

Sonuçta Merdiven Baba tiplemesiyle öne çıkıyor, Hacı Ali Konuk Fazlı tiplemesiyle filme çok şey katıyor, zaten filmin amacı da küçük adamın büyük başarısına uzanmak… Esra Dermancıoğlu’nun kendinde değilmiş gibi oynama tarzını ben fena bulmuyorum ama biraz tekrarlı bir hal almaya başladı gibi bu durum! Biraz daha böyle devam ederse hep aynı damgasını kendisi de yiyecek!

Filmin yönetmeni Hasan Tolga Pulat Güzel Günler Göreceğiz’den sonra farklı bir tarza imza atıyor, filmin tıkır tıkır akan bir yanı olduğunu söyleyebiliriz, bu da filmin artılarından biri olarak yansıyor. Merdiven Baba zaten hikayesi ve karakteriyle öne çıkıyor. Bunda merdivenli arabanın da etkisi çok. Sonuçta haftanın keyifli filmlerden biri olarak izleme hanesine yazabileceğiniz bir film.

Merdiven Baba Filmi Dışında:

Sitemizde bulunan, Yerli ve Yabancı Sinema arşivimizde bulunmayan istediğiniz sinemaların eklenmesi için, lütfen bize “Yorumlar” kısmına istediğiniz filmi ya da filmleri yazın ki, size daha iyi yardımcı olabilelim.

İstemiş olduğunuz sinema ya da sinemalar, yapmış olduğunuz yoruma yanıt verildiği andan itibaren en kısa sürede yayında olacaktır. Dilerseniz yorum yazarken mail adresinizi de ekleyin, film sitemize yüklendiğinde, geri dönüş amacı ile sizin isteğiniz doğrultusunda size mail yoluyla bilgi verebiliriz.

Vermiş olduğunuz mail adresine kesinlikle farklı bir reklam, bilgi ya da kampanya tarzı rahatsız edici mailler gönderilmeyecektir.
Ayrıca dönem dönem farklılıklar içeren Anketlerimize katılmayı unutmayın. Bu Anketleri size daha iyi hizmet vermek adına hazırlıyoruz.

eHAKANcom Merdiven Baba filmi için İyi Seyirler Diler.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)