HaberTeknoloji

LetGo Artık Ücretli

Evet Sahibinden.com’dan Sonra Şimdide LetGo Şoku!

Dönemin en büyük ikinci alışveriş sitesi olan sahibinden.com‘da ilan vermek ücretli olduktan sonra, adını bir anda duyurmuştu LetGo. İlan vermenin ücretsiz oluşuyla büyük bir kitleyi kendine çekmeyi başarmıştı.

Letgo artık ücretli

Lakin bu durum artık değişiyor, LetGo’da ücretli ilan verme sistemine geçti. En büyük popülerliği olan ücretsiz ilan verme kuralını yıkan LetGo, zamanında sahibinden.com’un gözden düşmesi gibi, kısa bir sürede yerini başka girişimcilere bırakacak gibi.

Peki Ne Kadar Ücret Talep Ediyor?

Ürün başına 2.99₺ gibi küçük bir mebla istiyor. İstenilen tutar faturalı hat sahibi iseniz ay sonu faturanıza Google Pay ve Operatörünüzün Pay sistemi yani ödeme sistemi ile sizden karşılanıyor. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken önemli husus, Google Pay sistemi yaptığınız alışverişleri kaydediyor ve aylık olarak otomatik yenileme yapıyor.

Bu yüzden de siz ürünü satmış olsanız bile yine de aynı ücreti boşu boşuna tekrar ödeyebilirsiniz. Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken şey basit. Satmak istediğiniz ürün için yenileme yapar yapmaz hemen Google Pay ayarlarına gidip, tekrarlama yapmaması için kayıtlı olan ödeneği silin.

Bu Tarz Başka Ürün Satış Uygulaması Var Mı?

Evet var, lakin bu tarz sitelerde en önemli konu güven. Malum bu tarz siteler aracılığı ile dolandırıcılık sistemi de artmaya başladı. Gerek hesap çalma olsun, gerekse farklı ürün gönderme olsun. Buna daha bir çok sıkıntı eklenebilir. Bu sebepten dolayı siz siz olun kesinlikle araştırmadan bilip bilmeden hiç bir siteye üye olmayın, alışveriş yapmayın.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hayır ücretli değildir.
    O ücret ilanları ön plana çıkartmak için dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)