Teknoloji

Lenovo Z6 Pro 100 MP

Lenovo Z6 Pro’nun Sızan Bazı Özellikleri

Lenovo, yeni amiral gemisi Z6 Pro‘nun 23 Nisan‘da Çin’de yapılacak lansman ile sunulacağını doğruladı. Yeni bilgilerle de 100 MP kameralı Lenovo Z6 Proözellikleri netleşiyor!

Lansman yaklaştıkça özellikler doğrulanmaya devam ediyor. Şirketin Başkan Yardımcısı ve Çin’deki Tüketici İşletmesi Genel Müdürü Rui Yong, kamera özelliklerini doğrulayarak telefonun özelliklerinin birkaç fotoğrafını paylaştı.

Ayrıca geçtiğimiz hafta şirket yöneticilerinden biri Weibo‘da telefonun ağ simgelerinin bir ekran görüntüsünü yayınladı ve yeni amiral gemisi Z6 Pro‘nun 5G bağlantısını desteklediğini de doğruladı.

Doğrulanmış bilgilere göre, telefon Qualcomm’un Snapdragon 855 işlemcisi tarafından desteklenecek ve 12 GB RAM ile karşımıza çıkacak. Ayrıca cihazda 100 Megapiksel çözünürlük sunan dörtlü kamera sistemi de doğrulandı. Cihaz video tarafında da Hyper Vision özelliği ile kullanıcıların dikkatini çekecek gibi duruyor.

Şimdiye kadar yapılan sızıntılara bakacak olursak; cihazın su damlası şeklindeki çentikli ekran ile gelmesi ve ekranda parmak izi sensörü bulundurması bekleniyor. Ekran ve çentik konusu henüz büyük belirsizlik içerisinde. Lenovo Z5 Pro GT gibi kızaklı bir ekrana da sahip olabilir.

Ayrıca cihaz, Full HD Plus çözünürlüğüne sahip Süper AMOLED bir ekran ile karşımıza çıkacak. Son olarak, 512 GB artırılabilir hafıza seçeneği de cihazın sunmasını beklediğimiz özellikler arasında.

Cihaz hakkındaki henüz doğrulanmış ve sızdırılmış bilgiler bunlar fakat 5 günsonra resmi lansman ile hep beraber Lenovo‘nun yeni amiral gemisi Z6 Pro‘yu hep beraber yakından tanıyacağız.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)