HaberTeknoloji

İnternetten Para Kazanmanın Yolu Tr Link

İnternetten Para Kazanmanın En Kolay Yolu Tr Link

Hiç bir şey alıp satmadan, oturduğunuz yerden üstelik hiç bir ücret ödemeden para kazanmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey Tr Link ile link kısaltıp, yayınlamak.
Hemen size vereceğim linke tıklayarak üye olun.

Siteye girdiyseniz karşınıza alttaki görseldeki gibi bir sayfa gelecek.

Tr.Link ile link kısalt para kazan.
Tr.Link ile Link Kısalt Para Kazan

Karşınıza gelen sayfa da tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurun. Burada girdiğiniz bilgileri kesinlikle yanlış ve unutacağınız E-Posta adresi ve şifre kullanmayın. Girdiğiniz E-Posta ve Şifreyi gerekirse bir yere not alın unutmayın.

Tüm bilgileri doğru şekilde doldurduysanız eğer şimdi E-Postanıza gidin ve onay mailini doğrulayın. Daha sonra kullanıcı panelinize girmiş olacaksınız. Size ait olan panel altta verdiğim görseldeki gibi olacaktır.

Bu panel bana ait olduğu için Bakiye bu şekilde, siz yeni üye olacağınız için 0,00 ₺ olacaktır.
Bu panel bana ait olduğu için Bakiye bu şekilde, siz yeni üye olacağınız için 0,00 ₺ olacaktır.

Evet İlk Adımı Bitirdik Şimdi Gelelim Link Kısaltmaya

Öncelikle Google’a Son Dakika yazarak, karşınıza çıkan her hangi bir haber sitesinden birini gözünüze kestirin ve tıklayın. Açılan haber sayfasının linkini kopyalayın.

URL'nin Tümünü Seçmek için "Ctrl + A" Kopyalamak için "Ctrl + C"
URL’nin Tümünü Seçmek için “Ctrl + A” Kopyalamak için “Ctrl + C” kısa yollarını kullanabilirsiniz.

Şimdi, Tr link‘teki panelinize gelin ve Link Kısaltma bölümüne haber sitesinden az önce kopyaladığınız linki yapıştırın. Aşağıda vermiş olduğum görselde de görüldüğü gibi, bir “Takma Ad” girebilirsiniz. Bu “Takma Ad” linkinizin sonuna gelen isim olacak. Bunu yapmak mecburiyetinde değilsiniz ama yaparsanız daha iyi olur.
Sonrasında hemen yanında bulunan, “Kategori Seç” bölümünden bir kategori belirleyebilirsiniz. Ve hemen yanında bulunan “Standart Link Kısalt” yazılı bölümü değiştirmeyin. Orada “+5 ₺ CPM” diye bir seçenek var lakin bunu seçerseniz, kısalttığınız link hiç bir şekilde sonuca ulaşmaz.
Evet size daha fazla gelir kazandırır ama güvenirliğinizi bitirir çünkü bağlanan link sürekli farklı reklam sitelerine yönlenir. Benim tercihim sürümden kazanmak ve bu yüzden otomatik seçili olan kalsın.

Tüm anlattıklarımı yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.
Tüm anlattıklarımı yaparsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Şimdiye kadar yaptıklarımızdan sonra şimdi de, “Kısalt” diyerek reklam linkimizi hazırlamış oluyoruz. Bizim için verilen kısa linkin Domain ismini değiştirebiliyoruz. Bu durum ilk başlarda özellikle bilmeyenler için kafa karıştırıcı gelebilir ama aslında çok basit ve kısa linkinize tıklamaları için muazzam bir olay.

Domain nedir bilmeyenler için, web adresi ve sonundaki ".com" ile biten yazının adı Domain'dir.
Domain nedir bilmeyenler için, web adresi ve sonundaki “.com” ile biten yazının adı Domain’dir.

Şimdi kısalttığımız linki seçelim ve kopyalayalım.

Kopyalama için kısa yol tuşları: "Ctrl + C"
Kopyalama için kısa yol tuşları: “Ctrl + C”

Bu Adımı da Bitirdik Şimdi Gelelim Bu Linki Nerede Paylaşacağız

Ben örnek olarak Twitter hesabımda paylaştım. Ama siz her hangi bir sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz. Ya da kendinize ait bir web sitesi ve ya bloğunuz varsa orada da paylaşabilirsiniz.

Ama ben örnek olarak verdiğim Twitter üzerinden anlatacağım. Zaten aşağı yukarı yapacağınız işlem buradan sonra aynı. Twitter hesabına giriş yapalım ve yeni bir gönderi paylaşır gibi, az önce linkini aldığımız haber sitesine gidip, haberin başlığını kopyalayalım. Ya da siz farklı şeylerde yazabilirsiniz daha dikkat çekecek.

Başlıktaki yazılar size bağlı, dilerseniz daha ilgi çekici şeyler yazabilirsiniz.
Başlıktaki yazılar size bağlı, dilerseniz daha ilgi çekici şeyler yazabilirsiniz.

Şimdi Twitter’a gidip başlığı gönderiye yazı olarak yapıştıralım ve yanına “Haberin Devamı” diyerek veya buna benzer bir yazı ile dikkatleri hemen başlığın altına yapıştıracağımız kısalttığımız linke çekelim.

Bu arada hemen Tr Link paneline gidip kısalttığımız linki kopyalayıp, gönderimizin başlığının altına yapıştıralım. Ve bir satır altına inerek Hashtag “#” koyarak bir takım popüler ve haberimizle alakalı bir kaç tane etiket girelim ki, daha çok kişiye ulaşsın gönderimiz.

Ben daha dikkat çekici olması açısından, konuyla alakalı resimde ekledim.
Ben daha dikkat çekici olması açısından, konuyla alakalı resimde ekledim.

Evet, başlığımızı girdik, linkimizi ekledik, hashtaglerimizi koyduk, resmimizi de yüklediysek artık paylaşmaya hazırız. Şimdi bunun gibi farklı farklı haber veya her hangi bir dikkat çekici şeyler paylaşarak daha çok kazanabilirsiniz.

Yalnız hep aynı URL’yi paylaşmayın, sürekli yeni URL kısaltın, çünkü sistem botlara karşı önlem ve dolandırıcılık yapmak isteyenlere binaen aynı IP adresinden sadece bir tıklama kabul ediyor. Bu yüzden her paylaşımda farklı link olursa bu sorunu ortadan kaldırmış olursunuz.

Şimdi Tr Link Hakkında Kısa Bir Bilgi Vereyim

Tr.Link sitesine kendi panelinize giriş yaptığınızda tüm yapmanız gerekenler üst menüde bulunuyor. Önemli bir kaç anekdot vereceğim size sadece.

  • Üst menüden “Diğer” açılır menüsüne gelin ve “Bilgilerim” kısmına girin ve buradaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.
  • Raporlar kısmına gelirseniz kısalttığınız tüm linklerin tıklanma detaylarına bakabilirsiniz. bu değerlere göre haberler seçerseniz kazancınız daha iyi olur.
  • Referanslar kısmına gelip, buradaki sizin için verilmiş link paylaşarak, siteye kayıt oldurursanız, o kişinin kazancı üzerinden de komisyon almış olursunuz ve bu komisyon oranı o kişiyi kesinlikle etkilemez. Yani size bu parayı Tr.Link karşılar.
  • Banka Havalesine 100 ₺ alt limit koyduğu için, bakiyeniz 100 ₺ olmadan para çekemiyorsunuz. Ama diğer online ödeme sistemleri üzerinden 20 ₺’ye kadar alt limit mevcut.
  • Bakiyeniz 100 ₺ ve ya üzeri olduğunda, Para Çek bölümüne girin ve çekmek istediğiniz tutarı belirleyin. Burada aklınızda bulunması gereken şu ki, banka havalesini sadece Salı günleri yapıyor. Ona göre kendinizi hazırlamanız gerekir.

Şimdilik benim anlatacaklarım bu kadar, aklınıza takılan her hangi bir şey olursa, yorumlardan yazabilirsiniz. En kısa sürede cevaplarım. İyi kazançlar.

Ayrıca konuyla alakalı olarak birde Youtube’a video yükledim onu da izleyebilirsiniz.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)