Teknoloji

Internet Download Manager

IDM’de Yaşanan En Büyük Sorun ve Çözümü

Bir çok kişinin en çok kullandığı Veri İndirme Programı IDM Internet Download Manager. Hepimizin yaşadığı ortak sorun artık indirme yapamıyoruz. Öncelikle bu sorunun sebebi Yapımcılarının Programı tamamen Ücretli olarak kullanıma sunmasından dolayı yaşanan problemdir.

Sorun Nasıl Çözülür?

Herkesin yaptığı ortak hata Programı Güncellemek. Şimdi ilk olarak bilgisayarınızda yüklü olan Internet Download Manager programını Tam olarak kaldırın. Bilgisayarın Yeniden Başlatılmasını isteyecek Kabul Edin. Bilgisayar açıldığında hemen size vereceğim linkten programı indirin.

Buradan indireceğiniz IDM Internet Download Manager programı güncellenmemiş olan versiyondur. Programı indirip kurun gerekli adımlar gösterilecek uygulayın ve açık olan İnternet Tarayıcınızı kapatın.

Sonra tekrar tarayıcınızı açın ve eğer otomatik olarak Eklentiyi kurmamışsa siz manuel olarak kurun. Google Chrome kullanıyorsanız Sağ Üst bölümde bulunan “3 noktaya” tıklayın, “Ayarlar”a girin.

Karşınıza çıkan sayfanın Sol Üst kısmında bulunan Menüye tıklayın ve aşağıda yer alan “Uzantılar”a tıklayın.

“Uzantılar”a tıkladığınızda karşınıza tarayıcınızda yüklü olan eklentiler gelecektir. İşte burada Internet Download Manager uzantısını resimde gördüğünüz gibi Düğmeden Açık konuma getirin. Bendeki uzantı farklı bu yüzden sizde daha farklı görünecektir ama isim aynı olacak.

Bu işlemin ardından Tarayıcınızı hatta Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmanızı tavsiye ederim böylece tüm ayarlar eksiksiz olarak yapılmış olacaktır.

Daha sonra kullanmaya başladığınız IDM Internet Download Manager programı her açıldığında size Güncellemeniz gerektiğini söyleyecek ama kesinlikle buna kulak asmayın ve eski sürümü kullanmaya devam edin.

Programı bu şekilde kullanırken ilerde yaşayacağınız Trial Version süresinin dolduğu sorunu çözmek için yapmanız gerekenleri anlatacağım.

Buradan programı indirin, inen zip klasörünü açın ve içindeki dosyayı dışarı taşıyın. Daha sonra dışarı taşıdığınız dosyaya “Sağ Tık”layıp “Yönetici Olarak Çalıştır”ı seçin ve gelen uyarıya “Evet” deyin. Otomatik olarak ekranın sağ alt köşesinde kurulum yapacak bitmesini bekleyin ve kurulum tamamlandıktan sonra Web Tarayıcınızı yeniden başlatın. Yazının başında anlattığım işlemi tekrar edin “Uzantı Etkinleştirme”yi ve her hangi bir video açın artık IDM’niz çalışıyor olacaktır.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)