Teknoloji

Instagram Shadow Ban

Başımızın Yeni Belası Olan Instagram’ın Shadow Ban’ı

Facebook, Instagram’ı aldığı günden beri oldukça iyileştirdi ve geliştirdi tabi ki ama beraberinde sorunlarda arttı. Bu sorunların başında Shadow Ban geliyor. Shadow Ban ingilizce bir terimdir ve anlamı Gölge Engelleme‘dir.

Instagram’da paylaştığınız gönderilere eklediğiniz hashtag‘ler için alınan gereksiz hashtag fazlalıklarını engellemek amacıyla yapılmıştır. Yani Instagram sizden gönderdiğiniz postla ilgili hashtagler istiyor, ve bununla beraber 4 adet hashtag eklemenizi istiyor.

4 adet hashtagten fazla ekleme yapacak olursanız belki ilk zamanlar engelleme yapmıyor ama zamanla hepsini Shadow Ban yöntemiyle engelliyor.

Peki Shadow Ban Yediniz Bunu Nasıl Düzelteceksiniz?

Bununla ilgili çok araştırma yaptım çünkü zamanında bende bu durumdan muzdarip oldum. Şimdi size kendim uyguladığım yöntemi anlatacağım. Ben bu şekilde atlattım sorunu.

Öncelikle paylaştığınız son 3 gönderiyi profilinizden silin. Ardından tekrar gönderi yapın yalnız bu kez gönderilere sadece 4 adet hashtag ekleyin ve bu hashtagler gönderinizle alakalı olmalı. Göndermeye başladığınız postların sayısı 3’e ulaştığında bu arada her gün sadece 1 adet post paylaşın kesinlikle iki adet post olmasın 1 günde. Bu şekilde 3. gün paylaştığınız posttan sonra hesabınızdan tamamen çıkış yapın ve 1 gün boyunca hiç girmeyin.

Ertesi gün yani çıkış yaptığınız saatin üzerinden tam 24 saat geçtikten sonra hesabınıza giriş yapın. Normal şartlarda artık Shadow Ban kalkmış olacak ama bazı durumlarda hesaba giriş yaptıktan bir kaç saat sonra kalkmış olacak. Siz bu sırada sürekli kontrol edin paylaştığınız postları. En fazla 1 gün içinde engeliniz kalkmış olacak.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)