Teknoloji

Instagram Gece Modu

Instagram Son Güncellemesiyle Gece Modunu Getirme Aşamasında.

Instagram Gece Modu
Instagram Gece Modu

Son güncellemeyle gece modunu devreye sokmak isteyen Instagram , hala üzerinde çalışıyor. Gece modu özelliği sadece ekranın beyaz olan kısımlarını siyah yaparak hem göz almayı engelliyor hemde pil tasarrufu sunuyor.

Bu durumla ilgili şöyle bir sıkıntı var ki, bu güncellemeyi çalıştıracak Android sürümü 9 ve üzeri destekleyecek. Burada devreye biz giriyoruz ve durumdan herkes faydalansın diye işin kolay ve kullanışlı kısmını ele alıyoruz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle akıllı cihazınızda yüklü olan Instagram’ı komple kaldırın, daha sonra Google Play Store’a giriş yapın Instagram’ı aratın ve Beta Sürümü deneyin kısmından Instagram’ı indirin kurun. Daha sonra hesabınıza giriş yapın. Ve şimdi telefonunuzun Ayarlar kısmında Ekran ayarlarında bulunan Gece Modu’nu aktifleştirin.

Şimdi Instagram’ı açın ve Gece Modunda kullanmaya başlayın. İyi eğlenceler.

Artık Yayında

Instagram gece modunu hayata geçirdi. yapmanız gerekenler çok basit. Beta sürümündeyken yukarıda anlattığım formülü kullanın aynı zamanda eski cihaz kullanan kişilerinde, eğer burada anlatacağım sistemle gece moduna geçiş yapamıyorsanız yukardaki formül ile sizde beta sürüm olarak kullanabilirsiniz.

Instagram uygulamanızı açın, önce sağ altta bulunan profil bağlantınıza dokunun ve sağ üstteki eşittir işaretine benzeyen 3 çizgiye dokunun. Sayfa sol yana doğru kaydığında şimdi altta bulunan Ayarlar’a dokunun.

Şimdi ayarlar sayfanız önünüzde burada yer alan seçeneklerde “Tema” olana dokunun. Burada karşınıza çıkan 3 seçenek olacaktır.

  • Aydınlık
  • Karanlık
  • Sistem Varsayılanı

Bu seçeneklerden “Karanlık” olan “Gece Modu” temasıdır. Yapmanız gerekenler bu kadar. İyi Günlerde Kullanın.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)