Chrome Video Kontrast Sorunu

Hakan İnan
217 Görüntülenme
Okuma zamanı:1 Dakika, 25 Saniye

Google Chrome Web Browserında Video Renklerinde Bulunan Kontrast Sorunu.

Evet arkadaşlar belki bu durum size tuhaf gelecek ama böyle bir sorun var Google Chrome Tarayıcısında. Belki de bunu hiç fark etmediniz bu yazıdan sonra farkına varacaksınız. Şimdi öncelikle bir görsele bakın aradaki farkı göreceksiniz. 3 farklı tarayıcıda aynı videoyu, aynı kalitede açarak, aynı kare içerisine aldım ki daha net görün diye. Dilerseniz sizde bu durumu kendi bilgisayarınızda ve ya cep telefonunuzda vs. deneyebilirsiniz. Zaten bazı bilgisayar ekranlarının mat olmasından dolayı aradaki fark çok belli olmuyor ama son zamanlarda çıkan telefon modellerinde ekran kalitesine dayanarak çok net belli oluyor.

Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın.

Eğer dikkatli baktıysanız aradaki farkı görmüşsünüzdür, yok göremedim diyorsanız, özellikle akıllı telefonunuzdan farklı tarayıcılarda aynı videoyu, aynı kalitede (En Düşük 1080 piksel) açın ve iki tarayıcı arasında geçiş yapın ve ya eğer telefonunuz destekliyorsa ikili pencerede aynı anda iki tarayıcıdan açıp bakın. Ben kendi telefonumda (Samsung S9+) yapıp ekran görüntüsü aldım altta görseli yükledim buyrun bakın, aradaki farkı daha iyi görün.

Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın.
Üstteki Tarayıcı: Google Chrome | Alttaki Tarayıcı: Opera Mini

Evet buraya koyduğum görsellere baktıysanız şimdi siz değerlendirin bu durumu. Koskoca yılların en iyi, en hızlı diye bahsettiğimiz bu şekilde hayatımıza girip gönlümüzü alan Google Chrome’a ne oldu. Neden bu kadar saçma bir durum söz konusu. Binlerce lira verip aldığımız telefonlarda, bilgisayarlarda vs. gördüğümüz görüntünün daha da net olması gerecek yerde, neden bu kadar soluk bir görüntü elde ediyoruz?

Çok uğraştım, çok aradım, çok araştırdım ama maalesef her hangi bir çözüm yolu bulamadım. Bu yüzden şimdilik özellikle video izleme durumu başka web tarayıcılardan yapmak zorunda kalacağım. Şimdilik sizede tavsiyem bu yöndedir. Ama pes etmiş değilim bu sorunu mutlaka çözüm, tekrar bu konuya döneceğim. Şimdilik hoşçakalın.

1 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Mutlu
Mutlu
100 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Haz
Haz
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Kızgın
Kızgın
0 %
Şaşkın
Şaşkın
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Çanakkale Zaferi

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Kutlu Olsun. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü ile alakalı özellikle instagram için tasarladığım kısa video youtube kanalımda. Dilerseniz buraya tıklayarak videoya direk gidebilirsiniz. Tarihler 18 Mart 1915‘i gösterdiğinde Türk ordusu tarihinin en şanlı zaferlerinden birisini kazandı. Türk ordusunun büyük […]