En Çok Aratılan Kelimeler

Hakan İnan
Sayfa Görüntülenme: 181
Okuma zamanı:56 Saniye

Dünyanın En İyi Arama Motoru Google’da En Çok Aratılan Kelimeleri Bulma

Neredeyse hepimizin kullandığı Arama Motoru olan Google‘da en çok aratılan kelimelerin tarihli listesi mevcut ve sürekli güncel olarak takip edebilirsiniz.

Peki nerede bu liste, öncelikle https://trends.google.com/trends/?geo=TR bağlantıya tıklayın. Normalde ilk olarak konumu Amerika olarak açıyor ama ben direk Türkiye konumu bağlantısını verdim.

Açılan sayfada karşımıza ilk çıkan bölgesel olarak Dünyada en çok aratılan bölgeler çıkıyor. Sayfayı az aşağı kaydırdığımızda geçen yılın en çok aratılanları çıkıyor. Az daha kaydırdığımızda Son trendler geliyor işte buda bizim aradığımız şey.

Yalnız işimiz bununla bitmiyor çünkü burada karşımıza çıkan kelimeler sadece bulunduğumuz günün trend kelimeleri, dün, önceki gün ve geriye dönük tüm günler için TREND OLAN DAHA FAZLA ARAMA linkine tıklayın.

Bağlantıya tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfa bize yine Amerika‘da en çok aratılan kelimeleri gösteriyor. Bu sayfada Türkiye‘yi seçmek için alttaki görselde gösterdiğim yolları izleyin.

Yukarıdaki görselde gösterdiğim gibi Sağ Üstte bulunan Amerika Birleşik Devletleri konumuna tıklayın ve Türkiye‘yi bulup seçin. Seçimi yaptığınızda önce Günün Trend Kelimeleri yüklenecek, daha sonra aşağı kaydırdığınızda sayfa sonunda bulunan DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE butonuna tıkladıkça, bir önceki günü yükleyecektir.

0 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sonraki

Paket Fiyat Listesi

Fuar İçin Tasarlanmış Catering ve Personel Fiyat Listesi Bu çalışmamız istek üzerine hazırlanmış olup, herkesin faydalanması için ücretsiz olarak örnek olması amacı ile sunuma açılmıştır. Umarım işinize yarar. Bu Word belgesinde bulunan herşeyi kendinize uygun olarak değiştirebilirsiniz.