En Çok Aratılan Kelimeler

Dünyanın En İyi Arama Motoru Google’da En Çok Aratılan Kelimeleri Bulma

Neredeyse hepimizin kullandığı Arama Motoru olan Google‘da en çok aratılan kelimelerin tarihli listesi mevcut ve sürekli güncel olarak takip edebilirsiniz.

Peki nerede bu liste, öncelikle https://trends.google.com/trends/?geo=TR bağlantıya tıklayın. Normalde ilk olarak konumu Amerika olarak açıyor ama ben direk Türkiye konumu bağlantısını verdim.

Açılan sayfada karşımıza ilk çıkan bölgesel olarak Dünyada en çok aratılan bölgeler çıkıyor. Sayfayı az aşağı kaydırdığımızda geçen yılın en çok aratılanları çıkıyor. Az daha kaydırdığımızda Son trendler geliyor işte buda bizim aradığımız şey.

Yalnız işimiz bununla bitmiyor çünkü burada karşımıza çıkan kelimeler sadece bulunduğumuz günün trend kelimeleri, dün, önceki gün ve geriye dönük tüm günler için TREND OLAN DAHA FAZLA ARAMA linkine tıklayın.

Bağlantıya tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfa bize yine Amerika‘da en çok aratılan kelimeleri gösteriyor. Bu sayfada Türkiye‘yi seçmek için alttaki görselde gösterdiğim yolları izleyin.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Yukarıdaki görselde gösterdiğim gibi Sağ Üstte bulunan Amerika Birleşik Devletleri konumuna tıklayın ve Türkiye‘yi bulup seçin. Seçimi yaptığınızda önce Günün Trend Kelimeleri yüklenecek, daha sonra aşağı kaydırdığınızda sayfa sonunda bulunan DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE butonuna tıkladıkça, bir önceki günü yükleyecektir.

Hakan İNAN

Web Master

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir