DDoS Nedir?

Hakan İnan
173 Görüntülenme
Okuma zamanı:33 Saniye

DDoS’un Ne Olduğunu mu Merak Ediyorsunuz? Gelin Bakalım.

DDoS (Distrubuted Denial Of Servis Attack – Dağınık Servis Kesintisi Saldırısı) web siteleri, e-posta sistemleri, online ödeme sistemleri gibi sistemlerin karşılayabileceğinin çok üzerinde, sahte bir yoğunluk yaratılması ya da hedef sistemin kaynaklarının yüksek oranlarda tüketilmesi ile sitelerin yayınını engellemek ve işlevsiz kılmak için gerçekleştirilen siber saldırılardır.

DDoS saldırılarında, temel amaç bilgi sızdırmak ya da kâr sağlamak değil, saldırı gerçekleştirilen hedef sistemin çalışamaz hale gelmesine neden olmaktır.

Eğer sizde bir yere siber saldırı yapmak istiyorsanız, DDoS en etkili yöntem olacaktır. Bunun için kodlama bilmeniz ciddi anlamda önemlidir. Kodlama bilmeden yapmak isterseniz, bunun için DDoS saldırı programları mevcut yalnız bununla ilgili bilgiyi maalesef sitemizde veremiyoruz.

0 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Haz
Haz
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Kızgın
Kızgın
0 %
Şaşkın
Şaşkın
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

İşte Nokia 7.2

Nokia 7.2’nin Resmi Olmayan Görsellerine Bir Bakalım Bir süre önce HMD Global tarafından satın alınan ve Türkiye’de de resmi olarak faaliyet gösteren Nokia, akıllı telefon gamını büyütmeye devam ediyor. Şimdi de ortaya çıkan bazı görselleri yeni Nokia telefon modeline işaret ediyor. Nokia 7.2 olması beklenen modelin, kılıfı ile birlikte tasarım […]