Kontakt Lens Üretildi

Hakan İnan 1
Sayfa Görüntülenme: 1340
0 0
Okuma zamanı:57 Saniye

Sonunda Buda Oldu Kameralı Kontakt Lens Üretildi.

Samsung uzun süredir üzerinde çalıştığı kamera özellikli kontakt-lens ürettiğini ve patentini aldığını açıkladı. Giyilebilir bir ürün olarak akıllı kontakt lensler tasarlayan Samsung, bu yenilik ile geleceğe merhaba dedi.

Akıllı kontakt lenslerin minik bir ekranı, kamerası, anteni ve göz hareketlerini algılayan sensörleri var. Göz kırpma hareketleri ile kontrol edilebilen bir sisteme sahip. Bu sayede görüntü akıllı telefona aktarılabilecek.

Gear Blink adıyla tescil ettirilen ürünün çıkış noktası, akıllı gözlüğe göre çok daha doğal bir deneyim sunacak olması. Bu da arttırılmış gerçeklik uygulaması ile mümkün.

Google daha önce Glass Project ile benzer bir projeye başlamış hatta kullanıcının gözyaşı sıvısından kan şekeri düzeyini ölçebilen akıllı kontakt lensler için patent almıştı.

Göz, görme konusunda yoğun çalışmalar var. Geçen yıl başlarında da görme sorunları olan kişilere, yol işaretlerini ve yüz hatlarını daha iyi seçebilmeleri için nesneleri 2.8 kat büyütebilen teleskopik kontakt lenslerin prototipi üretilmişti. Zoom-in (büyüt) özellikli kontakt lensler, dünyada ciddi görme bozukluğu taşıyan tahmini 285 milyon insana yardımcı olabilir.

Araştırmacılar teleskopik lensleri bir an önce kullanılabilir duruma getirmek için çalışıyor. Bu buluş geçen yıl Amerikan Uygulamalı Bilimler Birliği’nin San Jose’de yapılan yıllık toplantısında açıklanmıştı.

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Kontakt Lens Üretildi” hakkındaki yorum.

  1. Buradaki linke tıklamayın arkadaşlar ve bunun gibi size mail mesajlarını da dikkate almayın. Bu yorumu bilerek spamlamadım herkes görsün diye. Bu tarz link bağlantılarında muhtemelen sorun yaşarsınız, genelde reklam üzerinden para kazanmak için yapılır ama bu daha çok virüs bağlantısı olma ihtimali var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

AİT ve MİT Yeni Logo

Avrasya İşbirliği Teşkilatı Yeni Logosunu Tasarladım Milli İstihbarat Teşkilatı ile işbirliği içinde olan Avrasya İşbirliği Teşkilatı‘nın Logo tasarımını yaptım. Konuyla ilgili bazı haber sitelerinde Benim yaptığım Logoyla paylaşım yaptıklarını gördüm. Yeni Haberden sitesinde yapılan haberin başlıkları ve içeriğini görmek için Tıklayın.