Wikipedi Giriş

Hakan İnan
Sayfa Görüntülenme: 111
0 0
Okuma zamanı:42 Saniye

Dünya’nın En Büyük Online Ansiklopedisine Nasıl Girilir?

Wikipedi‘nin tüm URLlerinden siteye girişi engellenmişti, bunun üzerine Wikipedi Google‘da aratılan ve sonucu Wikipedi‘de bulunan sayfaya tıklandığında, sayfa görüntülenemiyor hatası alıyordu. Açtığınız sayfanın URLsinin önüne “0” sıfır konulduğu zaman “Enter” landığında açmak istediğiniz sayfa açılıyordu. Örnek: (https://tr.0wikipedia.org)

Yalnız son zamanlarda bu yöntemle siteye giriş yapmak isteyenler Wikipedi tarafından bir uyarıyla karşılaşıyor. Hukuki sebeplerden ötürü artık site adresinin başına koyulan “0” da siteye girişimizi engelleyecek.

Tabi ki Wikipedi bunun önlemini almış durumda, yakın zamanda erişime kapatılacak olan bu yöntemin çareside şu şekilde olacak;

00wikipedia.org1wikipedia.org2wikipedia.orgZwikipedia.org

Konuyla ilgili olarak kendi sitesinde açıklama yapan Wikipedi tek “0” değilde “00” iki adet sıfırla giriş yapılacağını bildirdi. Tabi ki sadece bununla da yetinmeyen Wikipedi alternatif olarak site isminin önüne “1” “2” “Z” ile de giriş yapılacağını bildirdi.

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Anneler Günü

Anneler Günü Nedir, Ne Zaman ve Neden Kutlanır? Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gündür. Bu yıl (2019) 12 Mayıs Pazar’a denk gelen anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü […]