WordPress Yazılara Sayaç

Hakan İnan
Sayfa Görüntülenme: 116
Okuma zamanı:1 Dakika, 48 Saniye

WordPress Sitelerinde Yazılara veya Sayfalara Kaç Kişinin Görüntülediğini Gösteren Sayaç Eklentisi

Yazdığınız yazıların başlığının altında yazar, yayınlanma tarihi, yazının kategorisi gibi bilgiler bulunur. Bu kısım da ayrıca farklı bilgiler de eklenebilir, bunlardan biri yazdığınız yazının görüntülenme sayısını kullanıcılara göstermektir. Ziyaretçileriniz bu sayede yazının popülerliği hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Post Views Counter Eklentisi:

Kullanımı kolay olan Post Views Counter eklentisi ile site ziyaretçilerinize yazı ve/veya sayfalarınızın görüntülenme sayısını gösterebilirsiniz. Eklentiyi kurup etkinleştirdikten sonra Yönetici sayfanızda Ayarlar menüsünde eklentinin adını göreceksiniz ve bunu tıkladığınızda ayarları yapabileceğiniz sayfa açılacak. Burada 2 adet ayar kısmı var, birincisi General yani genel ayarlar.

Yukarıda gördüğünüz ilk kısımda Post Type Count ile yazı, sayfa veya her ikisinde de ziyaretçi sayısını gösterebilirsiniz. Counter Mode ile eklentinin PHP veya Javascript ile çalışma şeklini seçebilirsiniz, PHP benim tercihim. Post Views Columns ile yazılarınızın listelendiği sayfada bir sütun ile gösterim sayıları görüntülenebilir. Count Interval ile bir ziyaretçinin sayfa görüntüleme sayısını artırması için geçecek süreyi ayarlayabilirsiniz, yani bir ziyaretçi sayfayı yenilese de bu sayı belirteceğiniz süre içerisinde artışı engelleyecektir.

Exclude Visitors kısmından sırasıyla robotlar, giriş yapan kullanıcılar, ziyaretçiler veya seçili kullanıcılar için sayının artmasını engelleyebilirsiniz. Hemen altında bulunan Exclude IPs kısmına ekleyeceğiniz IP adreslerinden gelecek sayıları da yok sayabilirsiniz, buraya kendi IP numaranızı ekleyerek daha doğru sayılara erişebilirsiniz. Tools kısmında Import butonu tıklanarak eklenti yüklenmeden önce wordpress veritabanında tutulan sayıları eklentiye ekleyebilir ve daha önceki ziyaretçi sayıları ile başlangıç yapabilirsiniz. Son kısımda bulunan Deactivation seçili olursa eklentiyi deaktive yani silme yaptığınızda eklentiye ait tüm verilerin silinmesi sağlanır.

Şimdi de eklentinin ziyaretçilere gösterilmesi için gerekli ayarları olan Display kısmına bakalım.

Post Views Label kısma sayıyı görüntülemeden önce bulunacak etiket başlığını gireceksiniz.
Post Type kısımda ise sayıların Sayfa, Yazı veya her ikisinde de gösterimini sağlayacak seçimi yapabilirsiniz.
User Type kısmından gösterim sayısının bazı kullanıcılara gösterilmesini engelleyebilirsiniz.
Position kısmından sayının yazılarınızda nerede görüntüleneceğinin seçimini yapacaksınız, yazının altında veya üstünde gösterme şansınız bulunmakta.
Display Style bölümünden ikon ve etiket seçimi yaparak sayının öncesinde bulunmasını istediğiniz yazıyı veya ikonu seçebilirsiniz.
Icon Class kısmından gösterilecek ikonu seçin ve işlemleri kaydedin.

Yapılacak işlemler bu kadar, şimdi Web Sitenizi açın ve farkı görün.

0 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sonraki

ÖTV İçin Yüzde 50 Zam

Cep Telefonları İçin Yeniden Tasarlanan Özel Tüketim Vergisi’ne %50 Zam Cep telefonlarına yönelik yapılan ÖTV düzenlemesi ile matrahı 640 lirayı aşmayan cep telefonlarından yüzde 25, 640 lira ile 1500 lira arasındaki cep telefonlarından yüzde 40, 1500 lira üzerindeki cep telefonlarından ise yüzde 50 vergi alınacak. Bugün (1 Mayıs 2019) Cumhurbaşkanı […]