Photoshop Piksel Sorunu

Hakan İnan
Sayfa Görüntülenme: 182
Okuma zamanı:46 Saniye

Photoshop’ta Yaşanan CM ve Pixel Sorununa Pratik Çözüm

Benimde sürekli yaşadığım bir problem olan Photoshop‘ta “cm” ve “pixel” sorunu. Öncelikle sorunu anlatayım, Photoshop‘ta bir görsel çalışması yaparken “Dosya” menüsünden “Yeni” dediğimizde, karşımıza çıkan Çalışma Ayarı Penceresinde görseli ayarlayacağımız boyutların ne türde olduğunu gösteren alanda “cm”i seçtiğimde oraya girdiğim ölçü, iş bitiminde çalışmayı kaydettiğim zaman, girdiğim ölçüyle aynı olmuyor.

Şimdi Çözüme Geçelim:

Bu sorunun çözümü için benim bulduğum en basit yöntem Online Convert sitesi olan Unit Converter oldu. Siteye girdiğimizde karşımıza, çevirmek istediğimiz ölçü birimi ve elde etmek istediğimiz ölçü birimi için ayarlar çıkıyor. Buradan bize yarayan “cm”i elde etmek için “From” bölümüne çalışma yapacağınız “cm”i girin ve karşısında bulunan ayar bölümü “To” yazan yerden de “pixel” seçin. Şimdi “From” bölümüne ne yazarsanız karşısında anında “pixel” olarak ölçüleri yazacaktır.

Şimdi buradan elde ettiğiniz “pixel” değerlerini Photoshop‘ta kullanın ve çalışmanızı yapın. İşiniz bittiğinde Kaydettiğiniz çalışma tamda istediğiniz “cm” değerlerinde olacaktır. İyi Çalışmalar..

0 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sonraki

Lenovo Z6 Pro 100 MP

Lenovo Z6 Pro’nun Sızan Bazı Özellikleri Lenovo, yeni amiral gemisi Z6 Pro‘nun 23 Nisan‘da Çin’de yapılacak lansman ile sunulacağını doğruladı. Yeni bilgilerle de 100 MP kameralı Lenovo Z6 Proözellikleri netleşiyor! Lansman yaklaştıkça özellikler doğrulanmaya devam ediyor. Şirketin Başkan Yardımcısı ve Çin’deki Tüketici İşletmesi Genel Müdürü Rui Yong, kamera özelliklerini doğrulayarak telefonun özelliklerinin birkaç fotoğrafını paylaştı. Ayrıca […]