Bilgisayarın Adını Değiştirme

Hakan İnan
149 Görüntülenme
Okuma zamanı:36 Saniye

Format Atmadan Bilgisayarınızın Adını Değiştirebilirsiniz.

Böyle bir şey mümkün yapmamız gereken çok basit bir yöntem var üstelik hiç bir program yüklemeden çalıştırmadan yapıyoruz.

“Bilgisayarım”a “Sağ Tıkla”yın, “Özellikler”i seçin, açılan pencerede “Gelişmiş Sistem Ayarları”nı tıklıyoruz.

Şimdi küçük bir pencere daha açılacak burada “Gelişmiş” sekmesi otomatik olarak açık olduğundan siz “Bilgisayar Adı” sekmesine tıklayın ve altta bulunan “Bu Bilgisayarı Yeniden Adlandırmak İçin” “Değiştir” i tıklayın.

Şimdi karşınıza bir küçük pencere daha çıkacak. İşte burada “Değiştireceğimiz İsim Bölümü” açılacak. Orijinal olarak bilgisayarınızın ismi yazacaktır, siz oraya kendi istediğiniz ismi yazın ve “Tamam” a tıklayın. Sizden bilgisayarı “Yeniden Başlatmanızı” isteyecek istemezse bile Yeniden Başlatın çünkü verdiğiniz isim bilgisayar Yeniden Başlamadan devreye girmeyecek.
Evet yapılacak işlem bu kadar kolay gelsin.

0 0

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Mutlu
Mutlu
0 %
Üzgün
Üzgün
0 %
Haz
Haz
0 %
Uykulu
Uykulu
0 %
Kızgın
Kızgın
0 %
Şaşkın
Şaşkın
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Ramazan Bayramı 2019

Bu yıl (2019) Ramazan Bayramı Ne Zaman ve Ne Kadar Tatil Olacak? Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından oruçların hangi tarihte başlayacağı ve Ramazan Bayramı tarihi belli oldu.Hepimiz için önemli aylardan biri olan Ramazan ayında ilk oruç 5 Mayıs 2019 Pazar günü tutulacak, 3 Haziran Pazartesi günü son oruç tutulacaktır. Ramazan Bayramı […]