PubG Bilmeniz Gerekenler

Oyunda Bilmeniz Gereken İşinizi Kolaylaştıracak Kendi Tecrübelerimi Paylaşacağım.

İlk olarak kendinize bir yön çizin, mesela bazı kişiler ve genelde oyuna yeni başlayanlar Pusucu oluyor. Yani uçaktan atladıktan sonra indiği yerde hemen teçhizatını toplayıp pusuya yatıyor. Evet buda mantıklı bir yöntem ama bence çok saçma.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Oyunda hiç bir zaman Pusucu olmayın. Gördüğünüz düşmanın üstüne gidin böylece karşınızdaki kişi afallayıp size kolay bir hedef olacaktır. Tabi bunu her zaman yapmayın saklanmayı da ihmal etmeyin. Özellikle alanın son daraldığı noktaya kadar bu şekilde devam edin, son daralma da yatın yere ve sürünerek bitirin oyunu.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Bir başka durum ise mümkün olduğu kadar El Bombası toplayın. Gerekirse Mermiyi az toplayın zaten çok mermi toplasanız da kullanamayacaksınız. En son daralma da El Bombası çok işinize yarayacak. Sırf El Bombası kullanarak Birincilik aldığım çok oyun oldu.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Oyunda hala bir çok kişinin bilmediği Envanterler var, mesela Parmaklık gibi, önemsiz gibi göründüğü için bir çok kişi Parmaklığı almıyor bile alsa da Çanta Dolunca atıyor Mühimmat almak için.
Peki ne işe yarıyor bu Parmaklık diyenler için bilgilendireyim. Kullandığınız silaha taktığınız Dürbün‘ü açarken çok işinize yarıyor belki farkında bile değilsiniz. Evet Parmaklık, Dürbün‘ün hızlı açılmasını ve hızlı kapanmasını sağlıyor. Bu da size daha iyi bir çatışma sağlıyor.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Bu sefer bahsedeceğim olayı özellikle askerliğini yapmış olanlar çok iyi bilecekler, düşmanı gördünüz hemen nişan alıp ateş etmeye başladınız, işte tam burada yapılan en büyük hata Seri Ateş etmek. Kesinlikle Seri Ateş etmeyin. Her zaman Tek Tek atış yapın bu durum hedefe aldığınız düşmanı aynı nokta bırakacak ve silahın tepme durumunu ortadan kaldırıp rahat bir şekilde 2 ve ya 3 mermi de düşmanı öldürecektir. Tabi bu durum kullandığınız silaha göre Tek Atışta bile öldürebilirsiniz.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Şimdilik bu kadar daha fazla bilgi olursa aynı konu başlığı ile devam yazılar yazmaya devam edeceğim. Takipte kalın iyi oyunlar.

Hakan İNAN

Web Master

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir