Altın Kuru

Hakan İnan
Sayfa Görüntülenme: 126
0 0
Okuma zamanı:1 Dakika, 5 Saniye

Her Sitede Farklı ve Gittiğiniz Kuyumcularda Farklı Fiyat Alıyorsunuz Değil mi.

İşte bunun sebebi Kuyumcularında kendi arasında yaptıkları pazar var. Her gittiğiniz Kuyumcu size bu yüzden farklı fiyatlar veriyor, aslında hepsi tek bir yere bakarak bu pazarı oluşturuyor ama herkes tutturabildiğine fiyat veriyor.

Bu konuda yapmanız gereken en olumlu yöntem çevrenizde bulunan tüm Kuyumcuları gezip fiyat almak olacaktır. Ama yinede bu konuda en güvenilir sonucu veren siteler tabi ki var. Mesela bunların en bilineni ve Ülkemizde en yaygın kullanılan site www.doviz.com , yalnız yaptığım araştırmalar sonucu şöyle bir site buldum ki neredeyse Kuyumcularla aynı fiyatı alıyorsunuz. Bunun sebebi tüm Kuyumcular bu siteye bakarak fiyat alıyorlarmış.

Sitenin adresi www.hasaltin.com ama tabi ki buradan aldığınız fiyatla Kuyumcudan aldığınız fiyat yine aynı olmayacaktır ama en yakın fiyatı bu site veriyor.

Ufak bir not düşmek gerekirse, benim yaptığım bir taktik var tavsiye ederim özellikle yatırım amaçlı Altın alıyorsanız Çeyrek Altın’dan yana kullanın paranızı ve mutlaka uzun vadeli Altın alacaksanız Eski Tarihli olmasına dikkat edin. Çünkü Eski Tarihli Çeyrek Altın, Yeni Tarihli Çeyrek Altına nazaran 10 ₺ daha düşük oluyor. Böylece alırken 10 ₺ kâra geçmiş oluyorsunuz. Zaten uzun vadede aldığınız Altın, o anki yılı geçmiş olacağı için satacağınız zaman Eski Tarihli Çeyrek Altın olacağı için 10 ₺ düşük alacaklar. Eski Tarihli Çeyrek Altın aldığınız için siz bu zarardan etkilenmeyeceksiniz.

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

Dolar Kuru

Dolar ve Diğer Tüm Dövizler İçin En Güncel Oranlar Amerikan doları (simge: $; kod: USD), Amerika Birleşik Devletleri‘nin resmî para birimidir. ABD doları diye de adlandırılır. Dünyada en yaygın kullanılan dövizdir.[7] 2004 yılında dünyada dolaşımda yaklaşık 950 milyar Amerikan doları olduğu tahmin edilmektedir. Bu miktarın 2/3’ü ABD dışındadır. Bazı ülkeler Amerikan dolarını kendi resmi para birimleri olarak kullanmakta, bir kısım ülkede fiili […]