CamTasia 2018 Full Yapma

Video Editor Programı Olan Camtasia 2018’i Full Yapma

Benimde kullanmış olduğum Video Editor Programı CamTasia‘nın son sürümü olan 2018 versiyonunu nasıl Full (Tam Sürüm) olarak kullanabiliriz bir göz atalım.

Tech Smith‘in sunmuş olduğu CamTasia Video Editor Programı kullanım olarak çok güzel bir program. Aynı zamanda benimde tercihimdir.
Yalnız işin kötü yönü bu program ücretli ve reklamsız (Watermark) olarak kullanmak için paket satın almak gerekiyor.

Ben buna şöyle bir yöntem buldum hem kolay hemde hiç bir program kurulumu gerekmiyor.

1.Adım: CamTasia 8 ile düzenlemek istediğiniz videoyu düzenleyin işiniz bittiğinde yaptığınız Videoyu kaydetmek (Render) istediğinizde ilk yapmamız gereken durum İnternet Bağlantınızı Kesin.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

2.Adım: Daha sonra Sağ Üst Köşede bulunan “Share” butonuna tıklayın ve “Local File” yazan butona tıklayın.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

3.Adım: Karşınıza Serial Key girmeniz gereken pencere açılacak. Bu pencere 2 parça halinde size 2 farklı yöntem sunuyor. Soldaki yani 1. yöntem programı Trial Version olarak yani Ücretsiz olarak kullanmanız için açın diyor. Fakat bu şekilde programı açarsanız (Watermark) yani Tech Smith Camtasia‘nın logosu yaptığınız videoda sabit olarak görünecektir.

Ama biz bunun önüne geçmek için Sağdaki bölüme yani Full Version bölümüne Serial Key (Ürün Anahtarı) gireceğiz. Gireceğimiz ürün anahtarı daha önce de defalarca kullanıldığı için İnternet Bağlantısını keserek programın Etkinleştirme yapmasını önlemiş olacağız. Şimdi size vereceğim Serial Key‘i ürün anahtarı isteyen yere Kopyalayıp Yapıstırın.

BBCUV-UVDRC-M8C5S-CHMX7-2M3A5

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

4.Adım: Ürün Anahtarını yapıştırdıktan sonra hemen altında bulunan “Produce without watermark” butona tıklayın.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

5.Adım: Karşınıza bir uyarı gelecek, bu uyarı penceresinde bulunan “Tamam” butonuna tıklayın.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

6.Adım: Şimdi yeni küçük bir pencere daha açılacak ve burada Videonuzu hangi formatta kaydetmek istediğinizi soracak, buradan dilediğiniz formatı seçip “İleri” butonuna tıklayın.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

7.Adım: Şimdi önümüze son adım olan videonun İsmi ve Kayıt Alanı seçme bölümü geliyor. Buradan Görselde gösterdiğim gibi Videonuza isim verin ve kaydedileceği bölümü seçin ardından “Son” diyerek videonuzun kayıt işleminin (Render) tamamlanmasını bekleyin.

Görseli Büyütmek İçin Resme Tıklayın

Yapacağınız bütün işlem bu kadar, her yeni düzenleme için aynı adımları takip edin ve Ücretsiz olarak tam sürüm kullanmanın keyfini çıkarın. 🙂

CamTasia 2018 Full Yapma” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir