Google AdSense Ban

Hakan İnan 2
Sayfa Görüntülenme: 298
0 0
Okuma zamanı:2 Dakika, 2 Saniye

Google’un Reklam Hizmeti Veren AdSense Uygulamasına Dikkat

Bugün (23.03.2019) aldığım mail ile öğrendiğim bir olay oldu bu.

Sayın Kullanıcımız,

Kısa süre önce AdSense hesabınızda geçersiz etkinlik tespit ettik. Bu nedenle, hesabınızı 30 gün süreyle geçici olarak askıya aldık. Bu süre boyunca sitelerinizde reklam yayınlanmayacaktır.

Hesabım neden askıya alındı?

Kendi AdSense reklamlarınızı tıkladığınızı tespit ettik. Bu, AdSense Program Politikaları uyarınca yasaktır.

Tespit ettiğimiz geçersiz etkinlik hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebileceğinizi anlıyoruz. Ancak bu bilgiler tescilli saptama sistemimizi atlatmak için kullanılabileceğinden, yayıncılarımıza yararlanmış olabilecek web sayfaları veya kullanıcılar dahil, belirli hesap etkinlikleri hakkında bilgi veremiyoruz.

Bu, tek seferlik ve itiraz edilemeyen bir askıya alma işlemidir. 30 gün sonra hesabınızda reklam yayınını otomatik olarak yeniden etkinleştireceğiz.

Geçersiz etkinliği belirleyip durdurmak için daha fazla zamana ihtiyacınız varsa, reklamlarınızın görüntülenmesini engellemek üzere lütfen sitelerinizden AdSense reklam kodunu kaldırın.

AdSense hesabınızın askıya alındığı ara dönemde hesabınızda başka sorunlar bulunursa, askıya alma dönemi sona ermeden hesabınızın kalıcı olarak devre dışı bırakılabileceğini lütfen unutmayın. Yayıncı hesaplarının devre dışı bırakılmasına ilişkin olası nedenleri öğrenmek için hesap kapatmayla ilgili en yaygın nedenler listemizi inceleyebilirsiniz.

Gelecekte hesabınızda geçersiz etkinlik tespit edilirse, hesabınız ek cezalara tabi tutulur ve kalıcı olarak devre dışı bırakılabilir.

Askıya alma işlemi ödemelerimi nasıl etkiler?

Hesabınız yeterince geçerli trafik oluşturduğunda tekrar ödeme almaya uygun olursunuz.

Askıya alma işleminin sonucunda, hesabınızdaki ödenmemiş gelire kesinti uygular ve Google’ın payıyla birlikte, durumdan etkilenen reklamverenlere geri ödeme yaparız. Buna ek olarak, sitelerinizde reklam yayını devam etmeye başladığında, gelecek ödemeleri 30 gün süreyle beklemeye alırız. Bu süre boyunca gelir elde etmeye devam edersiniz. Hesabınızın iyi durumda kalması koşuluyla, gelecek ödeme döneminde söz konusu gelir için ödeme yapılır.

Bunun tekrar olmasını nasıl engelleyebilirim?

Sorunun kaynağını belirlemenize yardımcı olması için, aşağıdaki kaynakları incelemenizi öneririz:

Reklam trafiğinizin yönerge ve politikalarımıza uygun olmasını sağlamak için önceden önlem almanızı öneririz. Anlayışınız ve işbirliğiniz için şimdiden teşekkür ederiz. Askıya alma dönemi sona erdikten sonra AdSense ağına iyi durumda dönmenizi umuyoruz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

Demek ki bundan sonra kendi web sitemizde yer alan Reklamlara kendi IP adresimiz üzerinden tıklamamamız gerekiyormuş bunu da böylece öğrenmiş oldum.

Yayın Yazarı Hakkında

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.
administrator
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Google AdSense Ban” hakkında 2 yorum.

    1. Maalesef aynen öyle 🙁 kaç tane hesabımı banladı bende artık kullanmıyorum, sitede görmüşsündür belki tr.link i kullanıyorum artık en azından herşeyi banlamıyor ve güvenilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı

CamTasia 2018 Full Yapma

Video Editor Programı Olan Camtasia 2018 Full Yapma NOT: Sitemize Camtasia 2018 Sürümü Yüklenmiştir, İndirme Sayfasına Gidin ⏎ Benimde kullanmış olduğum Video Editor Programı CamTasia 2018 sürümü nasıl Full (Tam Sürüm) olarak kullanabiliriz bir göz atalım. Tech Smith‘in sunmuş olduğu CamTasia Video Editor Programı kullanım olarak çok güzel bir program. […]