SinemaYerli Filmler

Guruldayan Kalpler Full Film İzle İndir

Guruldayan Kalpler Full Film 1080 Piksel İzle İndir

Guruldayan Kalpler Full Film İndir
Guruldayan Kalpler Full Film İndir

RAR Şifreleri ” www.limitsizamca.net “

Bu film tamamen başka sunucularda yer almaktadır, indirirken yaşadığınız hata, virüs gibi sıkıntılardan web sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Alternatif Link:

Guruldayan Kalpler Filmin Konusu:

Hayatı süresince varoşta yaşamış Yaşar (Necip Memili), arkadaşları tarafından kandırılıp hırsızlık yapmak için girdiği atölyede yakalanır, fakat hırsızlık yapmaya gittiği yerin sahibi tarafından işe alınır. Çalışmaya başladığı yer, çağdaş sanat heykellerinin yapıldığı bir atölyedir.

Sanattan hiç anlamayan Yaşar, Hülya’nın (Devin Özgür Çınar) yanında modern sanat heykellerinin yapılışına yardımcı olurken birbirinden komik olaylar gelişir. Bir nevi çağdaş sanatla bir sınav gibidir. 

Guruldayan Kalpler Film Eleştirisi:

Geçen yıl Antalya Altın Portakal’da görücüye çıkan Ömer Uğur imzalı Guruldayan Kalpler vizyon yolculuğuna kısa bir ara verdikten sonra bu hafta artık sinemalarda. Guruldayan Kalpler ismine de taşıdığı mizahın ışığıyla sanat denen olgunun sanatçı, sanatsever ve biraz da onun uzağında kalan bir kesim için anlamını sorguluyor. Film değişik bir sanat atölyesinde çekildiği için röportaj yaptığımız sırada Ömer Uğur’a sormuştum, orası kimin atölyesi diye. Kars’ta ‘ucubik’ heykeli yapan heykeltıraş Mehmet Aksoy’un atölyesiymiş orası. İşte oradan bile filmin (daha geniş anlamıyla ülkenin) sanata bakışının zeminini az çok anlayabiliriz. Filmin başka bir önermesi de sanatın objektif bir beğeni zincirinden çok sübjektif bir içsel değer taşıdığına dikkat çekmek. Tabii günümüz modern sanatına da içten içe ufak taşlamalar yapmak. 

Filmin zeki, akıcı ve samimi durum komedisine kayan hal ve tavrı gayet iyi, zaman zaman dizi sınırlarına taşsa da… Çokça İstanbul’un kenar mahallesinde geçen hikaye aydın okumuş kesim ve cahil alt kesim arasındaki sanata bakış farkından fazlaca besleniyor ve buradan gayet iyi niyetli ve akıcı bir komedi malzemesi çıkarıyor. Özellikle de Kaos adı taşıyan (ve adı gibi kaotik olan) sanat eserinin kaybolması, tekrar yapılması, sanat eserinin çoğaltılması, kopyalanması ve bunun kolayca yapılması filmin mizahi dozajını bir hayli arttırıyor ve bu eleştirel yan filme hicivsel bir doku da katıyor. Hatta bu tekrarlar filmi keyifli hale getiren unsurların başında geliyor.

Oyuncular ve IMDB Puanı

Filmin iki atmosferi var. Biri sanat atölyesi, diğeri de sanata ister istemez kucak açan kenar mahalledeki ev! Tabii işin içine sanat hırsızları da girince filmin aksiyonel komedi payı da artmış oluyor.

Sanatçının kendine has yalnızlığı ve sadeliği heykeltıraş kadının hayatına yansırken, işçi ailesinin renkliliği de zıtlık teşkil eden ve filme değer katan durumlar. Diğer oyuncuların başarısı bir yana işçinin karısı Vicdan’ı canlandıran Algı Eke’nin oyunculuğu gerçekten de göz dolduruyor, ortama yaydığı enerjiyle filme çok şey kattığını söylemek mümkün ve olası bir komedi potansiyelinin de kendisinde olduğunu…

Velhasıl Guruldayan Kalpler sanatı ve sanatçıyı hatta bizleri dahi karın değil de kalpler üzerinden doyurmaya çalışıyor, bunu da mizahi bir tatta yaparak yanlış anlaşılmaları ve zıtlıkları hikayeye güzel bir besleme aracı olarak koyuyor.

Guruldayan Kalpler Filmi Dışında:

Sitemizde bulunan, Yerli ve Yabancı Sinema arşivimizde bulunmayan istediğiniz sinemaların eklenmesi için, lütfen bize “Yorumlar” kısmına istediğiniz filmi ya da filmleri yazın ki, size daha iyi yardımcı olabilelim.

İstemiş olduğunuz sinema ya da sinemalar, yapmış olduğunuz yoruma yanıt verildiği andan itibaren en kısa sürede yayında olacaktır. Dilerseniz yorum yazarken mail adresinizi de ekleyin, film sitemize yüklendiğinde, geri dönüş amacı ile sizin isteğiniz doğrultusunda size mail yoluyla bilgi verebiliriz.

Vermiş olduğunuz mail adresine kesinlikle farklı bir reklam, bilgi ya da kampanya tarzı rahatsız edici mailler gönderilmeyecektir.
Ayrıca dönem dönem farklılıklar içeren Anketlerimize katılmayı unutmayın. Bu Anketleri size daha iyi hizmet vermek adına hazırlıyoruz.

eHAKANcom Guruldayan Kalpler filmi için İyi Seyirler Diler.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)