GTAOyun

GTA 5 Türkçe Yama

GTA 5 İçin Türkçe Yama Üstelik Çok Basit

GTA 5 Türkçe Yama Alt Yazı Epic Games
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Malûm, Epic Games GTA 5 için yaptığı kampanya ile herkese ücretsiz olarak sununca oyunu, şimdi herkes GTA 5 Türkçe Yama derdine düştü. Tabi ki bunların başını da ben çekiyorum 🙂

Ama merak etmeyin herşeye çözüm bulduğum gibi buna da çözümü buldum. Kendim bizzat yükledim ve denedim. Hiç bir sıkıntısı olmadan gayet güzel çalışıyor.

O Zaman Başlayalım

Yapmamız gereken ilk iş, iki adet dosya indirmek. Bunlardan biri GTA 5 Türkçe Yama dosyası, diğeri de bu yamayı oyuna dahil edecek olan progam.
Ben işinizi kolaylaştırmak adına iki dosyayı tek klasör halinde toparladım. Lakin siz indirdikten sonra “.zip” dosyasında bulunan “Klasör” içindeki 2 dosyayı “Masaüstü”ne çıkarın ki her hangi bir sorun yaşamayın.
Link hemen alttaki butonda, önce onu bi indirin sonra devam edelim.

Evet şimdi dosyaları indirdiğimize göre kuruluma geçelim.

İlk önce “ovisetup.exe” yazan kurulum dosyasını kurun. Karşınıza ilk çıkan sayfada kurulumun dil seçeneği çıkacak, bu sizi şüpheye düşürmesin. Çünkü bunun GTA 5 Türkçe Yama ile bi ilgisi yok. Bu tamamen “OpenIV” programın kurulum dili. O yüzden “English” seçili iken “Continue” butonuna tıkayın.

Open 4 Kurulum Ön İzleme
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Şimdi karşınıza yeni pencere açılacak, bu pencerede Lisans Sözleşmesi bölümü olduğu için sizin bu sözleşmeyi kabul etmenizi isteyecek. Resimde gösterdiğim kutucuğu işaretleyin ve “Continue” butonuna tıklayın.

OpenIV Kurulumu Hakkında
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Karşınıza bir pencere daha çıkacak burada yapmanız gereken OpenIV programını kurmanız gereken yeri seçmek. Genelde burada otomatik olarak bir konum bulunur ve bu konum en iyi konumdur zaten o yüzden değiştirmenize gerek kalmaz direk okeyi verin ve yükleme sayfasına geçin. Hee illa başka bir yere yüklemek isterseniz o halde konumu kendiniz belirtin. Ama böyle bir durumda sorun yaşayabilirsiniz. Bence hiç konumu değiştirmeyin.

Kurulumda dikkat edilmesi gerekenler
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Bu sayfada da “Continue” ye tıkladıktan sonra bir kaç saniyelik yükleme yapacak bekleyin indirme ve yükleme tamamlandıktan sonra “Close” butonuna tıklayın ve pencere kapansın.

Şimdi GTA 5 Türkçe Yamayı Kuralım

Şimdi “Masaüstü” ne gelen “OpenIV” ikonuna tıklayın ve program açılsın.

Kurulum tamamlandı, yükleme zamanı.
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Açılan ilk sayfada “İşletim Sisteminizi Seçin” ben görselde bilgisayara kurduğum için sizede onu işaretledim. Dikkat edin GTA 5 logosuna değil, işletim sistemi adına tıklayın.

Karşınıza gelen sayfada, indirmiş olduğunuz GTA 5’in kurulum dosyasını bulun ve seçin. Eğer her hangi bir hata olmazsa yeşil bir yazı yazacak seçim yolunun altında. Bu demektir ki herşey yolunda ve kuruluma ilerleyebilirsiniz. Burada yine “Continue” yazan yere tıklayın ve devam edin. Çıkan yere yine “Continue” diyerek devam edin.

ASI Manager ile yükleme yapmanız gerekecek.
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Üstteki bu görselde rakam sırasını takip edin. İlk olarak “Tools”a tıklayın ve “ASI Manager”a tıklayın. Karşınıza farklı bir pencere çıkacak.

ASI Loader ve OpenIV.ASI yi install yani yüklemeniz gerekiyor.
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Üstteki gibi sayfa açıldığında, gösterdiğim ikisini “Install” yazacak sizde, bende kurulun olduğu için “Uninstall” yazıyor. O iki dosyaya “Install” diyerek yüklenmesini bekleyin, zaten çok kısa hemen yüklemeyi bitirecek. Bu pencereyle işimiz bitti otomatik kapatmazsa siz aşağıda bulunan “Close” butonuna tıklayın ve kapatın.

Şimdi asıl kısım olan GTA Türkçe Yama Paketini Yükleme kısmına geldik.

Open Package Installer tıklamanız gereken yer.
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Yukarıdaki görselde gösterdiğim yere “Open Package Installer”a tıklıyoruz ve en başta GTA Türkçe Yama Dosyasını seçiyoruz Masaüstünden.

Bu Kısıma Dikkat Edin

Dosyamızı seçtik şimdi “Install” dediğimizde karşımıza 2 seçenek çıkaracak. Bunlardan birincisi “Mods Folder” diğeri ise “Game Folder”. Bunların amacı “Mods Folder” oyun klasörü içine extra bir dosya oluşturarak yamayı kurar, bu en mantıklı olanı. Çünkü her hangi bir hata aldığınızda veya tekrar orijinal diline dönmek istediğinizde, oyunun kurulu olduğu dosyadan bu dosyayı silmeniz yeterli olacaktır.

Diğer seçenek olan “Game Folder” ise orijinal olan dil dosyasının üzerine yazacaktır. Yani bu şu demek oluyor ki, her hangi bir hatada veya değiştirmek istediğinizde hiç bir şey yapamayacaksınız.

Bu yüzden ilk seçenek olan “Mods Folder”ı seçin ve devam edin. GTA Türkçe Yama kurulumu başlayacak, yalnız şimdi biraz sabırlı olun çünkü bu süreç uzun sürebilir.

Yükleme tamamlandığında “Installation Succeeded” yazısını göreceksiniz muhtemelen yeşil renkte olacaktır. Ve altta bulunan “Close” butonuna tıklayın.

Evet artık işlem bitti, şimdi oyununuzu açın ve “Ayarlar” sekmesinden başlayın, buraya dikkat bakın “Ayarlar” dedim çünkü Türkçe Yama yüklendi 🙂

Artık GTA 5 Türkçe Yamanın keyfini çıkarın. İyi Oyunlar.

NOT: Bazı yerlerde Görsel kullanamadım Yama yüklü olduğu için kusura bakmayın lütfen.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)