Teknoloji

Google Maps Sorunu

Türkiye Haritasına Girdiğimizde Bulanıklaşan Görüntü Sorunu.
Evet maalesef ki tamda böyle bir sorunumuz var ve eminim sizinde canınızı sıkan bir durum bu. Çok tuhafdır ki sadece bizim ülkemizde böyle bir sorun var diğer ülkeleri açtığınız da bu sorun ortadan kalkıyor. Acaba Dünya’nın bize gıcığı mı var?

Peki Neden Böyle Bir Sorunla Karşılaşıyoruz?
Bununla ilgili detaylı bir araştırma yaptım ama net bir sonuç alamadım. Güvenlik sebebinden dolayı böyle bir sorun olduğundan bahsedilmiş. Yani görüntüler net olursa bizim gibi iyi niyetli olmayan kişi veya kişilerde bu uygulama sayesinde zarar verecekleri yeri belirleyip, isteklerini yapabilecekleri için, Google’dan bulanıklaştırma talep edildiği biliniyor. Fakat ne kadar doğru bilemedim ayrıca her şey bitti Harita üzerinden mi tespit yapılacak buna varana kadar ne açıklar var ülkede.

Gelelim Sorunu Çözmeye
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum yapacağımız bu yöntem sadece bilgisayar üzerinden baktığımız da bize yardımcı olacak. Yani cep telefonunuzdaki Google Haritalar uygulamasından bu yöntemle faydalanma şansınız yok.

1.Adım: Web tarayıcınızdan Google Maps’i açtığınızda Örnek Resim 1‘de gördüğünüz gibi uydu görüntüsünde her yer bulanık, sağ alt köşede bulunan geçerli konumunuz yani Türkiye yazan yere tıklayın.

2.Adım:Tıkladığınızda karşınıza Örnek Resim 2‘deki Ayarlar sayfası çıkacak.

3.Adım:Açılan bu sayfada işaretlerle gösterdiğim bölümü seçin. (Amerika Birleşik Devletleri) Kaydetdedikten sonra üstten bildirim penceresi çıkacak ona da Tamam diyerek kapatın ve bekleyin. Google yeniden yükleme yaparak Google Maps’i açacak kaldığınız yerden net görüntüyle devam edeceksiniz. Bütün işlem bu kadar, aradaki farkı görmeniz açısından Örnek Resim 1‘deki görüntünün aynısını bu ayarları yaptıktan sonra tekrar görüntü aldım sizde göreceksiniz netliği.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)