Teknoloji

Google Aramalarda Ad Reklam Çözümü

Google Aramalarda Ad Reklam

Google Aramalarda Ad Reklam Sorunu Sizinde Başınıza Geldi mi?

Google Aramalarda Ad Reklam Sorunu benim başıma geldi, üstelik bilgisayarıma format attıktan sonra geldi. Öncelikle sorundan bahsedeyim ki yanlış yönlendirme olmasın.
Google’da her hangi bir şey yazdınız ve arattınız, görseldeki gibi Google’ın normal “Reklam” bölümününde üstününde duran “Ad” diye bir farklı reklam bölümü var, işte tam bundan bahsediyorum.

Google Ad Reklam Sorunu
Google Ad Reklam Sorunu

Google Aramalarda Ad Reklam Sorunumuzu Anladıysak Gelelim Çözüme!

Google Ad Reklam Sorunu aslında sandığımız kadar çok kafa karıştıran veya bizi çok zorlayacak, program kullanmamıza sebep olacak bir sıkıntılı durum değil. Yazının başında özellikle belirttim benim de başıma geldi üstelik bilgisayarıma format attıktan sonra diye. Çünkü bu durum aslında virüs falan değil öncelikle bu konuda içiniz rahat olsun.

Bu durumun sebebi öncelikle Bilgisayarımızda kullandığımız Microsoft Windows ürününü genellikle çoğumuzun kullandığı yasa dışı yolla etkinleştirdiğimiz KM Spico programı. Malum bir çok kişinin bildiği ve bilmeyenlere yardımcı olmak ve ücret ödemeden Windows’u Etkinleştirmek amacı ile kullandığı KM Spico, bunun farkında ve artık ekmek yemek istiyor normal olarak.

Bu yüzdendir ki, KM Spico’yu bilgisayarınıza indirip kurduğunuzda Otomatik olarak Google’a bu reklam bandını da kurmuş oluyorsunuz. Şu an için bu durumu sorgusuz sualsiz olarak kurup hayata geçiren KM Spico, muhtemelen yakın zamanda bu durumu isteğe bağlı olarak sunacaktır diye umuyorum. Aksi takdir de başka Etkinleştirme yöntemleri keşfetmek zorunda kalacağız.

Çünkü bu durum gerçekten çok sıkıcı, sebebi şu ki, Google’da bir şey arattırdığınız da bazen ciddi kasmalara sebep oluyor, bunun sebebi de yazılım konusunda bilgili kişiler anlayacaklar, iframe kullanarak çağırılması. Yani kodlar yardımı ile Google’a başka bir web site üzerinden getirilmesi. Doğal olarak o sitenin yüklenme hızı sizin arama sonuçlarınızı yüklenirken etkiliyor.

Google Aramalarda Ad Reklam Sorunu ile İlgili Peki Ne Yapabiliriz?

Yapılması gereken durum aslında çok basit, KM Spico’yu kaldırmak. Evet bu programla işiniz bittiğinde kaldırın gitsin, zaten hepimizin tilt olduğu sağ alt köşede Windows’u Etkinleştirin yazısı tekrar çıkmayacak. Her hangi bir sebeple çıkarsa eğer, beni takip etmeye devam edin, bunun üzerinde araştırmalar yapıyorum, başka bir yöntem bulduğumda paylaşacağım.

KM Spico’yu Kaldırdım Sorun Hala Devam Ediyor!

Evet maalesef ki böyle bir sorunla da karşılaşabilirsiniz. KM Spico’yu kaldırdığınız halde sorun hala devam edebilir. Bunun için Web Tarayıcınızda bulunan Reklam Engelleyici Eklentilerini de kaldırmanız gerekir. Özellikle AD Blocker eklentisinde de bulunan bu durum ciddi can sıkıyor. Farklı Reklam Engelleyiciler deneyin, bir sürü var.

Belli ki yeni bir girişimci firma olacak bir çok program ve eklentilerle iş birliği yaparak kendinden bahsettirmek ve bu alemde tutunmak için ciddi bir reklam sermayesi ödemiş olacak ki, bir çok yazılımcı kendi itibarlarını hiçe sayarak bu şekilde reklamını yapıyor. Ama emin olun bu durum çok sürmez. Yakında seçenek olarak yüklenme türüne geçecektir.

Kısaca bir not düşmek gerekirse KM Spico’yu kullanmak istediğiniz de lütfen KM Spico’nun kendi Web Sitesinden indirin ve kurun aksi takdirde bunu kullanarak bilgisayarınıza virüs yükleyebilirsiniz. Özellikle KM Spico’yu indirme vaadinde bulunan bir çok kötü amaçlı yazılım sitesi mevcut dikkat edin. KM Spico’nun Resmi Web Sitesi için TIKLAYIN Google Aramalarda Ad Reklam.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)