Kod

Geri Sayım HTML Kodu

Sade ve Şık Geri Sayım Sayaç HTML Kodu

GÜNCELLENDİ: Geri Sayım HTML kodumuzda bir takım sıkıntılar vardı, yazıları büyütmek gibi bu sorun ortadan kaldırıldı.

Geri Sayım HTML Kodu Bitiş Yazılı
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Sitenizin her yerinde kullanabileceğiniz basit, sade ve şık HTML Geri Sayım Sayaç Kodu. Aşağıdaki kodu sitenizin her hangi bir yerinde kullanabilirsiniz.

Kodun içinde bulunan “ŞÜKÜR KAVUŞTURANA” yazısı, geri sayım işlemi bittiğinde yazacak olan kısımdır. Bu bölümü dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sayaç özelliği gereği Gün, Saat, Dakika ve Saniye gösterim olarak çalışıyor. Dilerseniz göstermek istemediğiniz bölümü çıkarabilirsiniz.

Örnek: Gün göstermek istemiyorsanız;
Kodun içinde ( Output the result in an element ) bu bölümü bulun ve ( days + ” Gün ” + ) bu alanı silin. Diğerleri içinde aynı mantık geçerli.

Kod Nerede Nasıl Çalışır?

Bu kod web sitenizin her yerinde çalışır, kodumuzun kısa olması da extra güzel bir durum kafa karıştıracak her hangi bir şeyi yok. Üstelik oldukça sade ve şık. Boostrap yazılımlarda, Wordpress, Joomla gibi ünlü yazılımlarda oldukça rahat iş görmektedir. Her yerde denenmiştir. Çalışmıyor gibi bahaneler uydurmayın mutlaka bir yerde hata yapmışsınız demektir. Günümüzde güncel olarak hala kendi web sitemde dahi kullanıyorum. Eğer kod arızalıysa bende nasıl çalışıyor?

Bu kod için örnek olarak bu web siteyi gösterebilirim buyurun bakın.
Aklınıza takılan her hangi bir durumda yorumlar bölümünden mutlaka bize bildirin. En kısa süre içinde sorununuza çözüm bulunacaktır. Ama kesinlikle önce yaptığınız hatayı kendiniz bulmayı deneyin, böylelikle hem bizi boşuna meşgül etmemiş olursunuz hemde sizde biraz bir şeyler öğrenmiş olursunuz.

Amacımız daha çok bilgiye ulaşmak ve daha çok kolaylık sunmaktır. Zaman en önemli sorunlarımızdan biri herşeye her an ulaşmak zor.

Bildiğiniz veya elinizde olan buna benzer kod veya yazılım varsa bizimle paylaşın bizde daha çok kişiyle paylaşalım.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. Sonunda bir sayfaya yönlendirmek istiyorum şu kodu içine yerlestirebilirmisiniz rica etsem
  }
  else{
  // Süre bittiğinde gerçekleşecek işlemler //
  window.location.href = “go:S123”; // Buraya adres gelecek örn. http://www.ehakan.com veya /anasayfa.html gibi //
  alert (‘MAÇ BAŞLADI ‘); // Buraya da sayfada göstermek istediğiniz uyarıyı yazınız. Eğer bir mesaj / uyarı göstermek istemezseniz bu satırı silebilirsiniz //
  return
  }
  setTimeout(“gerisayim()”,1000)
  }
  gerisayim()
  //–>

  1. Dostum senin işine bu kod yaramaz, bu işlemi daha kolay ve daha rahat Sayfa Yenileme Kodu ile yapabilirsin. Süreli yönlendirme kodu var belirlediğin süre dolduğunda otomatik olarak belirlediğin sayfaya yönlenir. Senin kodunla bu sayfadaki kodu birleştirirsek kod bozulur çünkü farklı işlevler var ikisi arasında.

   1. Ben gün ay yıl süreli olacak ve o süre bittiğinde beni bir sayfaya yönlendirecek elinizde varmı böyle bir kod Varsa atabilir misiniz yorumun altina

 2. merhaba bu koddaki gün saat saniye gibi yazıları sayıların altına almamız veya fontlarını değiştirmemiz mümkün mü?

  1. Alt alta almak için aralarına br kodu girmeniz gerekir fontu değiştirmek için başlangıcına font kodu eklemeniz gerekir. Yalnız ben denemedim iyi bir sonuç almayabilirsiniz. Kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)