SinemaYerli Filmler

Ertuğrul 1890 Full Film İzle İndir

Ertuğrul 1890 Full Film 1080 Piksel İzle İndir

Ertuğrul 1890 Full Film İzle İndir
Ertuğrul 1890 Full Film İzle İndir

RAR Şifreleri ” www.limitsizamca.net “

Bu film tamamen başka sunucularda yer almaktadır, indirirken yaşadığınız hata, virüs gibi sıkıntılardan web sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Alternatif Link:

Ertuğrul 1890 Filmin Konusu:

Japon-Türk ortak yapımı “Ertuğrul” filmi, 1890 seneninde Japon sularında batan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul’un hazin hikayesi ile 1985’te 215 Japon yurttaşının İran-Irak savaşından kurtarılmasının çarpıcı öyküsünü kurgusal bir senaryoyla anlatıyor. 1887 seneninde bir Japon kurulunun İstanbul’a gelmesinin hemen peşinden, iade-i ziyaret olarak Japonya’ya gönderilmesi kararlaştırılan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul, İstanbul’a dönüş yolunda fırtınaya yakalanır.

18 Eylül 1890 günü, Kashinozaki Deniz Feneri’ne yönelen gemi; kayalıklara çarparak 681 kişilik mürettebatı ile beraber sulara gömülür. Sahile yaralı olarak erişebilen 69 kişi, Japon köylüler tarafından uzun müddet konuk edilir. Denizden çıkarılabilen 150 kadar ceset ise fener yakınına gömülür ve daha sonra buraya, Türk-Japon arkadaşlığını simgeleyen bir abide dikilir. İran-Irak Savaşı’nın sürdüğü 1985 seneninde ise; Saddam’ın buyruğuyla, 24 saat içerisinde Tahran hava alanının sivil uçaklar için bile güvenli olmayacağı duyuru edilir.

Bu tehdit üzerine tüm Avrupa ülkeleri, şipşak uçak göndererek yurttaşlarını Tahran’dan tahliye eder, ancak Japonya, bu süre içinde yurttaşlarını aldırmak için uçak gönderemez. Vaziyetin kendisine erişmesi üzerine, dönemin başbakanı Turgut Özal; THY’ye hemen direktif verir ve bir uçak sabaha karşı havalanarak Tahran’a iner.

Saddam’ın tanıdığı sürenin dolmasına dakikalar kala İran hava alanına giren kaptan Ali Özdemir; İran’da çalışan Japonlar ve yanlarındaki 30 kişilik yaşlı turist grubundan oluşan 215 Japon yurttaşını kurtararak “Asrın Kurtarma Operasyonu”nu gerçekleştirir.

Oyuncular ve IMDB Puanı

Ertuğrul 1890 Filmi Dışında:

Sitemizde bulunan, Yerli ve Yabancı Sinema arşivimizde bulunmayan istediğiniz sinemaların eklenmesi için, lütfen bize “Yorumlar” kısmına istediğiniz filmi ya da filmleri yazın ki, size daha iyi yardımcı olabilelim.

İstemiş olduğunuz sinema ya da sinemalar, yapmış olduğunuz yoruma yanıt verildiği andan itibaren en kısa sürede yayında olacaktır. Dilerseniz yorum yazarken mail adresinizi de ekleyin, film sitemize yüklendiğinde, geri dönüş amacı ile sizin isteğiniz doğrultusunda size mail yoluyla bilgi verebiliriz.

Vermiş olduğunuz mail adresine kesinlikle farklı bir reklam, bilgi ya da kampanya tarzı rahatsız edici mailler gönderilmeyecektir.
Ayrıca dönem dönem farklılıklar içeren Anketlerimize katılmayı unutmayın. Bu Anketleri size daha iyi hizmet vermek adına hazırlıyoruz.

eHAKANcom Ertuğrul 1890 filmi için İyi Seyirler Diler.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)