Teknoloji

En Çok Aratılan Kelimeler

Dünyanın En İyi Arama Motoru Google’da En Çok Aratılan Kelimeler Bulma

Google'da en çok aratılan kelimeler
Google Trends

Neredeyse hepimizin kullandığı Arama Motoru olan Google’da en çok aratılan kelimeler listesi Google Trends’te

Peki nerede bu liste, öncelikle https://trends.google.com/trends/?geo=TR bağlantıya tıklayın. Normalde ilk olarak konumu Amerika olarak açıyor ama ben direk Türkiye konumu bağlantısını verdim.

Açılan sayfada karşımıza ilk çıkan bölgesel olarak Dünyada en çok aratılan bölgeler çıkıyor. Sayfayı az aşağı kaydırdığımızda geçen yılın en çok aratılanları çıkıyor. Az daha kaydırdığımızda Son trendler geliyor işte buda bizim aradığımız şey.

Yalnız işimiz bununla bitmiyor çünkü burada karşımıza çıkan kelimeler sadece bulunduğumuz günün trend kelimeleri, dün, önceki gün ve geriye dönük tüm günler için TREND OLAN DAHA FAZLA ARAMA linkine tıklayın.

Bağlantıya tıkladığımızda karşımıza çıkan sayfa bize yine Amerika‘da en çok aratılan kelimeleri gösteriyor. Bu sayfada Türkiye‘yi seçmek için alttaki görselde gösterdiğim yolları izleyin.

Yukarıdaki görselde gösterdiğim gibi Sağ Üstte bulunan Amerika Birleşik Devletleri konumuna tıklayın ve Türkiye‘yi bulup seçin. Seçimi yaptığınızda önce Günün Trend Kelimeleri yüklenecek, daha sonra aşağı kaydırdığınızda sayfa sonunda bulunan DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE butonuna tıkladıkça, bir önceki günü yükleyecektir.

Bunun Bize Ne Faydası Var?

Google’un bu Trend kelimelerini zaman zaman bende kullanarak insanların arayışlarına yönelik yazılar yazarak daha fazla faydalı olmaya çalışıyorum. En nihayetinde benim işim de sizlere daha faydalı içerik oluşturmak.

Bu konuda sadece Google Trends ile kalmayıp bir çok sosyal mecralardan ve YouTube üzerinden kimin ne ihtiyacı var öğrenip bu şekilde de çözümler üretmeye devam ediyorum.

Ayrıca bu konuda bana en çok yardımcı olacak ta sizlersiniz. Aklınıza takılan, aradığınız ve bulamadığınız ne varsa “Yorumlar” kısmından yazın bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışayım.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)