SinemaYerli Filmler

Dönerse Senindir Full Film İzle İndir

Dönerse Senindir Full Film 1080 Piksel İzle İndir

Dönerse Senindir Full Film İzle İndir
Dönerse Senindir Full Film İzle İndir

RAR Şifreleri ” www.limitsizamca.net “

Bu film tamamen başka sunucularda yer almaktadır, indirirken yaşadığınız hata, virüs gibi sıkıntılardan web sitemiz kesinlikle sorumlu değildir.

Dönerse Senindir Filmin Konusu:

Ayrılık sonrası yaşanan çöküntüsü ve sonrasında sevgiliyi geri döndürme gayretlerini eğlenceli bir dille anlatan Dönerse Senindir’de; Mehmet’in (Murat Boz), hayatının aşkı Selin’den (Yasemin Allen) ayrıldıktan sonra, onu geri kazanmak için, Defne’yle (İrem Sak) beraber işbirliğini konu alıyor.

Dönerse Senindir Film Eleştirisi:

2016’yı kapatıyoruz; hatta kafalarda çoktan kapattık gittik, sene son 3 eldir gelmeyen okeye dönüyor misali, çoktan fişi çekilmiş, uzatmalarını oynasa da son cumaların vizyonu oldukça kalabalık geliyor. Yılın son romantik komedisi sıfatını rahatlıkla kullanabileceğimiz Dönerse Senindir ülkenin darlanmış atmosferinden çok da geri kalmayan 10 filmlik Cuma vizyonunda, yüzlerde biraz tebessüm için sinemalarda.

Açıkçası çevresinde beslendiği her şeyi bir kenara bırakıp bu filmi kendi öznelliğinde değerlendiremeyeceğim; çünkü zemin elverişli değil. Dahası romantik komedilerin çok da bu işlevi taşıdığını düşünmüyorum; bu filmi biraz can simidi olarak algılamanın zararı olmayacağı kanaatindeyim. Karşımızda senaryo matematiği ortalamanın üzerinde kurgulanmış, temposu akıcı, renkli bir film var.

Başrole müzikten gelmiş olsa da jönlüğe de iyi giden Murat Boz’a, hangi kadraja koysanız iyi fotoğraf veren Yasemin Allen’i ve kadın komedinin yükselen ismi İrem Sak’ı koyan prodüksiyon bu kadro ile 1-0 önde başlıyor zaten. 1 acılı erkek, 1 kaybedebilen ve geri kazanılmaya çalışılan sevgili ve 1 adet destek, taze kız arkadaş üçgeninde kurulan çatı, “kaybettiğin kadını geri istiyorsan hak etmelisin” girişiyle başlayıp, bu süreçte kurulan oyunlar, boşa çıkan planlarla devam edip finalde gerçekten de ‘bırak, dönerse senindir’e bağlayıp, neyse ki “dönmezse zaten senin olmamıştır” arabeskine girmeden, aradığın belki de zaten gözünün önündedir mottosuyla, yani hafif çiziklerle sıyrılmayı başarıyor.

Bu anlamda Erol Özlevi’nin sinematografisinin Gizem Elçi ve Oğulcan Türe kaleminden çıkan dramatik kurguyu iyi yorumladığını dile getirebiliriz. Hollywoodvari bir rakamsal anlatım taktiği sakil durmuyor, aşk acısı çeken modern seyirciye tanıdık geliyor. Güncele göndermeli esprilerle donanan diyaloglarda şüphesiz ki en çok “Her şey çok güzel olsun diye!” cümlesi yüreğe oturuyor. Güzel şeylere çok ihtiyacımız var zira.

Oyuncular ve IMDB Puanı

Oyunculuklarda filmi sırtlayıp götüren yarı çatlak karakter Defne’ye hayat veren İrem Sak’a filmin kendi deyişiyle 10 üzerinden 8 veriyoruz biz de. 2 puanı kliniklik seviyesinde olan bir ‘stalker’ı fazla masum ve sevimli gösterdiği için kırdığımızı ama bu konuda da kendisinin değil muhtemelen elindeki text’in bu eksiğe yol açtığını ekleyelim. Henüz halen oyunculuk kariyerinin başında olarak değerlendirebileceğimiz Murat Boz ise şüphesiz ki perdeye çok yakışan bir estetiğe sahip; sesini de oynadığı filmlerden esirgemediği müddetçe önümüzdeki yıllarda kendisini daha çoook seyredecekmişiz gibi görünüyor. Özetle, Boz oynadıkça pişiyor.

Filmin müzikleri, hikayedeki müziksel olguyu beslemesi yönünde tasarlanmış ama 10 üzerinden 10 parçası soundtrack’ten gayet bağımsız da dinlenebilecek, başlı başına bir single çalışması. Mevsimden ötürü ‘yaz hit’i olur diyemiyoruz belki ama yakın zamanda kulağımıa çalınan işlere arasında gayet başarılı.

Lafı uzatmayayım, romantik komedi türünden çığır açmasını, ya da şah eser olmasını beklemeden izlerseniz, sinema salonundan keyifle çıkacağınız, özellikle kız kıza ekiplerle bu keyfin katlanacağı bir film Dönerse Senindir. Bir de bırak gittiği yerde kalsın ya, gerek yok onca oyuna

Dönerse Senindir Filmi Dışında:

Sitemizde bulunan, Yerli ve Yabancı Sinema arşivimizde bulunmayan istediğiniz sinemaların eklenmesi için, lütfen bize “Yorumlar” kısmına istediğiniz filmi ya da filmleri yazın ki, size daha iyi yardımcı olabilelim.

İstemiş olduğunuz sinema ya da sinemalar, yapmış olduğunuz yoruma yanıt verildiği andan itibaren en kısa sürede yayında olacaktır. Dilerseniz yorum yazarken mail adresinizi de ekleyin, film sitemize yüklendiğinde, geri dönüş amacı ile sizin isteğiniz doğrultusunda size mail yoluyla bilgi verebiliriz.

Vermiş olduğunuz mail adresine kesinlikle farklı bir reklam, bilgi ya da kampanya tarzı rahatsız edici mailler gönderilmeyecektir.
Ayrıca dönem dönem farklılıklar içeren Anketlerimize katılmayı unutmayın. Bu Anketleri size daha iyi hizmet vermek adına hazırlıyoruz.

eHAKANcom Dönerse Senindir filmi için İyi Seyirler Diler.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)