Teknoloji

Android Kullanışlı Uygulamalar

Android Akıllı Cihazlarda İşinize Yarayacak En Kullanışlı Uygulamalar

Kullandığınız Akıllı Cihazda işinize en çok yarayacak belki de arayıp bulamadığınız en iyi ve en kullanışlı Uygulamalar (Apps)

1- AZ Screen Recorder

Bu uygulamayı ilk sıraya koydum çünkü gerçekten diğerlerine göre çok iyi hala kullandığım bir uygulama. Kayıt (Record) etmeye başladığınız andan itibaren Telefonunuzun ekranında olup biten herşeyi olduğu gibi ve yüksek kalitede kayıt altına alıyor. Kullanımı oldukça basit bir Uygulama.

2- Shazam

Müzik dinlemeyi sevenler için bulunmaz hint kumaşını bulup önünüze getiren bir uygulama. Sadece bir dokunuşla bulunduğunuz ortamda çalan şarkının ismini bilmiyorsanız ona dinletmeniz yeterli, saniyeler içinde hem şarkıyı söyleyen sanatçıyı, hem şarkıyı, hem şarkının sözlerini, hem çıkış tarihini, hem o şarkıyı nerden indirebileceğinizi ve daha bir sürü özelliğiyle size sunuyor. Shazam’ın indirmek için seçtiği yöntem ücretli portallar çünkü yasal çalışıyor. Ama siz şarkının ismini bulun gerisi kolay 🙂

3- Benim Rota

Bu uygulamayı çok kişi bilmiyor zaten bende uzun arayışlar sonucu buldum. Gittiğiniz güzergâhı kaydeden ve aynı zamanda kaç km olduğunu gösteren ve gittiğiniz hızı gösteren mükemmel bir Uygulama. Benzerleri çok var ama Benim Rota gibi düzenli ve reklamsız çalışanı yok. Ben kullandım hatta hala kullanıyorum ve gerçekten çok işime yarıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

4- Kare Kod ve Barkod Okuyucu

Bu işlemi yapan binlerce Uygulama var Google Play Store‘da yalnız bu uygulamanın güzelliği hem çok güzel çalışıyor olması hemde ücretsiz olmasına rağmen reklamsız olması. Ekran görüntüsü aldım yanlış indirmeyin diye, logosuna dikkat edin ve yapımcısına bakarsanız yanlış olmaz. Uygulama Yapımcısı: TeaCapps

5- Smart Switch

Bu uygulama sadece Samsung Telefonlar, Tabletler ve Bilgisayarlar arasında kullanılabilen bir uygulamadır. Yeni telefon aldığınızda içinde bulunan Fotoğraf, Video, Belge, Rehber, Müzik vs. bunları taşımakla uğraşmak yerine Smart Switch‘i her iki Telefona kurduğunuzda bütün istediklerinizi sadece tek dokunuşla aktarma yapabiliyorsunuz.

6- RAR

Tıpkı bilgisayarda olduğu gibi cep telefonlarında da çok işe yarayan bir sistemdir RAR. Telefonunuza indirdiğiniz her hangi bir Rar, Zip gibi sıkıştırılmış dosyaları açmanızı ve dışa aktarma ve ya içe aktarma yapmanızı sağlayacaktır.

7- CallX Arama Kaydedici

Kullandığım ve en çok işime yarayan bir diğer uygulama da CallX Arama Kaydedici. Gerçekten çok kullanışlı bir uygulama, bu işi yapan bir çok uygulama var. Bu uygulama da beni cezbeden ilk olarak ses kalitesi oldu, çok net bir kayıt yapıyor ve hangi formatta olacağını size soruyor benim tercihim mp3 veya mp4. Dahası kaydettiğiniz ses dosyasını Whatsapp gibi uygulamalar üzerinden paylaşıma açıyor ki bunu yapan Ses Kaydedici uygulama bulmak çok zor iş. Bu tarz uygulamaların tek kötü yanı ise çok fazla depolama tükettiği, bunun da çözümü güncel olarak silmek. İster manuel olarak tek tek siz silin isterseniz belirlediğiniz gün aralıklarında otomatik olarak CallX silsin.

8- Cam Scanner

İsminden de anlaşılacağı üzere, elinizdeki bir kağıdı Tarama yapmanıza yarayan güzel bir uygulama. Bunu kullanarak ister fotokopi çekmiş gibi efekt verebiliyor, isterseniz de telefonunuzu tarayıcı olarak kullanabiliyorsunuz.

9- Aviary

Telefonunuzdan Fotoğraf Düzenlemek istiyorsanız birebir uygulama Aviary. Bilgisayarda Photoshop neyse Telefonda Aviary o. Çok kullanışlı ve geniş bir yelpazeye sahip olmasına rağmen ücretsiz olması da bir hayli güzel.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)