Belirli Gün ve Haftalar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Görseli İndirmek İçin Farenizin Sağ Tıkına Basarak Resmi Farklı Kaydet Diyerek İndirebilirsiniz. Akıllı Cihazınızdan İndirmek İçin Üzerine Basılı Tutarak İndir’e Dokunun.

8 Dünya Kadınlar Günü her yıl kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.

Bu, kadın hakları hareketinde bir odak noktasıdır. Amerika Sosyalist Partisi, 28 Şubat 1909‘da New York‘ta bir “Kadınlar Günü” düzenledikten sonra, 1910 Uluslararası Sosyalist Kadın Konferansı her yıl bir “Kadınlar Günü” düzenlenmesini önerdi. 1917‘de Sovyet Rusya‘da kadınlar oy hakkı kazandıktan sonra, 8 Mart orada ulusal bayram oldu. Daha sonra gün, 1975‘te Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilene kadar ağırlıklı olarak sosyalist hareketler ve ülkeler tarafından kutlandı. Günümüzde “Dünya Kadınlar Günü” bazı ülkelerde resmi tatildir, bazı ülkelerde büyük ölçüde görmezden gelinir. Bazı ülkelerde protesto günüdür, diğerlerinde ise kadınlığı kutlayan bir gündür.

Bunun yanı sıra instagram üzerinden hashtag etiketi ile bir duyuru paylaşmak istedik “#ÖlümsüzKadınlarYılı” olması dileğiyle, hem 8 Mart Kadınlar Gününü Kutluyoruz hemde bu zamana kadar olan, özellikle son bir kaç yıl içinde sayısı çok hızlı artan kadın ölümlerinin önüne geçilmesini umuyoruz. Sizde instagram hesabınızdan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutlamak için bizim yaptığımız hashtag etiketi altında paylaşım yapın ve dikkat çekelim.

Dünya Kadınlar Günü ile ilgili hazırladığım video Youtube kanalında dileyen izleyebilir yada sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz. Youtube’dan izlemek için Buraya Tıklayın.

Her yaştan tüm Kadınların Bu Günü Kutlu Olsun.

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)