Teknoloji

0xc000007b Hatası 2020 Kesin Çözüm

0xc000007b GTA 5, Epic Games Launcher Gibi Uygulama veya Oyun Açarken Karşılaştığınız Bu Hataya Kesin Çözüm 2020

0xc000007b hatası kesin çözüm 2020
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Sizde 0xc000007b Hatası Yaşıyorsanız Doğru Yerdesiniz.

Bu lanet olası 0xc000007b sorunuyla geçen yılda karşılaşmıştım, Forza Horizon 4 oyununu indirdiğimde çok basit bir .NET Framework güncellemesi ile halletmiştim. Ama bu sefer bu kadar kolay olmadı ve denemediğim hiç bir yöntem kalmadı. Google’da arattırıp bakmadığım web site, Youtube’da izlemediğim video neredeyse kalmadı diyebilirim.

Ve bütün bunların yanında harcadığım vakitte cabası. Hiç abartısız söylüyorum. Akşam saat 20:00 sularında başladığım arayış, sabaha karşı 04:30 sularında son buldu. Vee zafer benim. Yine başardım.

Şimdi öncelikle sorunun kaynağını bir bilelim ki bir daha oldu ki aynı sorunla karşılaştık, en azından akılda kalsın yine bu kadar uğraşmayalım. Sorunun kaynağı kullandığınız bilgisayarın işletim sistemi olan (Ben Kendi Bilgisayarımdan Bahsediyorum) Windows’taki “.dll” dosyaları.

Peki Çözüm Nedir?

0xc000007b hatasının çözümü aslında çok basit ama haddinden fazla can sıkıcı bir durum, evet bende daha fazla lafı uzatıp can sıkmadan çözümü anlatıyorum.

İlk olarak bu linkte vermiş olduğum “.zip” dosyasını indirin. İndirdiğiniz .zip dosyasında bulunan 24 dosyayı Zipten çıkarın mesela “Masaüstü”ne.
Şimdi gelelim bu dosyalar ne olacak. Bunların her biri .dll dosyasıdır. Şimdi yazdıklarımı sırası ile uygulayın.

“Bilgisayarım> Yerel Disk (C)> Windows> System32”
“Bilgisayarım> Yerel Disk (C)> Windows> SysWOW64”

İki yol verdim burda dikkat edilmesi gereken durum bilgisayarınızda kullandığınız işlemci mimarisi 32 bit (x86) ise “System32” yazan yola gidin. Kullandığınız mimari 64 bit (x64) ise “SysWOW64” yoluna gidin ve “Masaüstü” ne çıkardığınız dosyaları “Kopyalayın” ve size uygun olan bu sistem dosyası klasörü içine “Yapıştırın” sizden izin isteyecektir tüm izinleri verin ve “Değiştir” komutunu uygulayın.

Bilgisayarın İşlemci Mimarisini Öğrenme

“Bilgisayarım” ya da “Bu Bilgisayar”a “Sağ Tık”layın, “Özellikler”e tıklayın. Alttaki görselde gösterdiğim yer sizin bilgisayarınızda bulunan işlemci mimarisi.

Bilgisayarınız işlemci mimarisini öğrenme.
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Anlattığım işlemi uyguladığınızda artık kullanmak istediğiniz her neyse açabilirsiniz, benim tavsiyem önce bilgisayarı “Yeniden Başlatın”. Yeniden başlatmasanız da çalışır ama siz işinizi garantiye alın derim.

Vee Sonuç

Epic Games Launcher çalıştırm sorunu çözüm 2020
Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Görüldüğü üzere ben bu sorunu Epic Games’in GTA 5’i Ücretsiz indirme olanağı sağladığı için yaşadım. Çünkü benim asıl sorunum Epic Games Launcher’ı indirdim lakin açamamamdı. Ve bu yöntemle bu hatayı yok ettim ve şu an yazıyı yazarken de aynı zamanda, Epic Games’in ücretsiz sunduğu GTA 5’ide indiriyorum. Bu arada GTA 5’in indirilen dosya boyutu 94.00 GB.

Görseli Büyütmek İçin Üzerine Tıklayın

Hakan İnan

2007'den günümüze Web Yazılım ve Grafik Tasarımcıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyiciyi Devre Dışı Bırakıp Sayfayı Yenileyin (F5)